Kadınlar Duysun

e-Devlet Ücretsiz Maske Başvuruları Başladı! Ücretsiz Maske Nasıl Alınır?

06.04.2020
28.340

Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın çalışmasıyla beraber, online ortamda e-Devlet üstünden tüm vatandaşlara ücretsiz bir şekilde maske temini sağlanacak. Dün akşam duyurusu meydana getirilen ve ePTTAVM’den yapılacak başvurular yaşanmış olan yoğunluk sebebiyle e-Devlet’ten alınacaktı.

e-Devlet Ücretsiz Maske Başvuruları Başladı! Ücretsiz Maske Nasıl Alınır?

Beklenen haber geldi ve online parasız maske başvuruları alınmaya başladı. Vatandaşlar, T.C. kimlik numaraları ve öteki lüzumlu detayları girerek parasız maskeler için müracaat yapabilir. İşte, e-Devlet parasız maske başvuruları hakkında tüm ayrıntılar…

BAŞVURU SAYFASI AÇILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Valiliklerimiz e-devlet ve PTT vasıtasıyla talep eden tüm yurttaşlarımıza parasız maske dağıtımına başladı, parayla maske satışı yasaktır.” dedi.

Bu gelişmenin peşinden e-Devlet parasız maske başvuruları hız kazanmıştır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla başlatılan parasız maske dağıtımında başvurular, e-Devlet Kapısı üstünden alınacak.

İlginizi Çekebilir ➔  Son dakika… İçişleri’nden 4 günlük sokağa çıkma yasağıyla ilgili genelge!

Vatandaşlar bu hizmeti kullanarak kendiniz ve aynı hanede bulunan aile fertleri için parasız maske talebinde bulunabilir.

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Online müracaat sayfasında vatandaşları “Kişisel Bilgiler” – “Aile Detayları” ve “İletişim Detayları” alanları karşılayacak. Parasız maske hizmetinden yararlanmak için bu bilgilerin eksiksiz doldurulması gerekiyor.

Vatandaşlara son olarak sistem tarafınca şu metin onaylatılıyor;”Yukarıda verdiğim bilgilerin doğruluğunu kabul ediyorum. Bu sayfada belirttiğim adres bilgisinin teslimat için kafi olmaması durumunda, MERNİS sistemindeki adres bilgilerimin bu amaçla kullanılmasını kabul ediyorum.”

ÜCRETSİZ MASKE BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

20 yaş altı vatandaşlar ile 65 yaş üstü vatandaşlar ise sokağa çıkma kısıtlaması bulunduğundan dolayı, parasız maske hizmetinden yararlanamıyor. Yoğun talep üstüne sitede yoğunluk yaşanıyor.

Pinterestte Bizi Takip Et
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.