Eklem Ağrıları ve Tümörler İçin Maydanoz Çayı Faydaları

5.367
Eklem Ağrıları ve Tümörler İçin Maydanoz Çayı Faydaları

Ağrılar her yaşta insanın karşılaştığı, yaşam kalitemizi düşüren bir sıkıntımızdır. Özellikle 30 yaş üzerinde genellikle vücut ağrıları artmaya başlar. Vücut ağrılarını en aza indirmek ve kemiklerde oluşabilecek hasarı engellemek için bir takım yiyecek ve içecekler tüketmemiz önemlidir.

Hemen hemen her evde tüketilen maydanoz aynı zamanda birçok tedavi edici tıbbi özelliğe de sahip olmaktadır. Bu yüzden maydanozu çay haline getirerek demleyerek tüketirseniz sağlığınıza katkı sağladığını görebilirsiniz. Maydanoz çayının vücuda olan faydaları şu şekildedir.

Oluşabilecek kisti ve tümörü engeller: Maydanoz içerisinde miristik bulundurur. Bu da akciğerde ve karın bölgesinde oluşabilecek tümörleri engeller.

Sinir sistemini ne iyi gelir: Vücutta bulunan fazla toksinler sinir sistemini zararlı bir açıdan etkiler. Maydanoz çayı ise her türlü sinir hastalığı tedavisinde kullanılabilir ve belirtileri daha aza indirger.

İltihaplı eklem ağrılarını azaltır: Maydanozun içerisinde bulunan C vitamini kandaki CRP seviyesinin azalmasını sağlar ve bu sayede vücuttaki iltihabı en aza indirger. Aynı zamanda gut, osteoartrite ve artrit gibi hastalıklara iyi gelir.

Maydanoz çayı tarifi

Malzemeler

  • Yarım limon
  • 5 dal yıkanmış maydanoz
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 3 su bardağı su

Maydanoz Çayı Hazırlanışı: 3 bardak suyu kaynattıktan sonra limonları dilimleyin ve limonlarla birlikte maydanozları üzerine ekleyin. Karışımın 5 veya 10 dakika boyunca dinlenmesini sağlayın. Bardağa aktardıktan sonra bal ekleyerek tüketebilirsiniz.

Not: Maydanoza alerjisi olan kişilerin kullanmaması gerekmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.