Elma Sirkesinin Faydaları

22.494
Elma Sirkesinin Faydaları

Elma sirkesi, uzun yıllardan beri kullanılan bir şifa kaynağı olarak bilinmekte olup pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Kullanım alanları temizlikten tutun da öksürüğü iyileştirmesine kadar geniş alana yayılmıştır. Üstelik tamamen doğal bir madde olduğundan ötürü herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Öksürüğe Karşı Elma Sirkesi

Öksürüğe karşı kullanılan elma sirkesi, kişilerin günlük hayatının kalitesini ciddi anlamda arttırmaktadır. Özellikle ister alerjik isterse soğuk algınlığından kaynaklı olsun geceleri bastıran öksürük iyi bir gece uykusunun önüne geçmektedir. Akabininde, kişiler güne yorgun başlamakta ve düşük enerji ile günlerini tamamlamaktadırlar. Oysa elma sirkesinin faydalarından olan öksürüğü kesme özelliği sayesinde rahat bir uyku uyuyabilirsiniz.

Yastığınızın bir kenarına damlatacağınız yalnızca 1-2 damla kadar elma sirkesi sayesinde, gece öksürükleriniz azalacak ve daha sağlıklı bir uykuya sahip olacaksınız.

Antioksidan Özellikli Elma Sirkesi

Elma sirkesinin faydaları arasında vücuttan toksinleri atması da gelmektedir. Bu özelliğinden yararlanmak için her gün düzenli olarak 1 su bardağı suya, 1 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyerek tüketebilir ya da duş alırken son yıkanma suyunuza elma sirkesi ekleyebilirsiniz.

Elma Sirkesi Zayıflatır Mı?

Elma sirkesi, normalde asidik bir özelliğe sahip olsa da vücuda girdiğinde, vücudun Ph’ını yükseltir. Böylelikle de kilo verimini ve yağ yakımını kolaylaştırır. Gün içerisinde 3 kereye kadar su bardağının içerisine 2 yemek kaşığı kadar elma sirkesi ekleyip tüketebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.