En Modern Doğal Taş Takılar ve Özellikleri

52
En Modern Doğal Taş Takılar ve Özellikleri

Doğal taş takılar; dikkat çeken renkleri, ışıltıları ve şık tasarımlarıyla stilinize oldukça yakışan aksesuarlardır. Peki, bu takıların yapımında kullanılan doğal taşlar ve özellikleri nelerdir?

Günümüzde modern tasarımları ve benzersiz görünümleri ile pek çok kişinin tercihi olan doğal taş takılar, eşsiz bir görünüme kavuşmanızı sağlamaktadır. Ayrıca bu takıların enerjisinin, insan sağlığı açısından olumlu etkileri de bulunur. İşte, hem beğenerek kullanacağınız hem de enerjisiyle ruhunuzu iyileştirecek olan doğal taş takılar!

Enerjisiyle Beğenilen En Şık Doğal Taş Takılar ve Özellikleri 

Doğal taş takı modelleri, kendine has renkleri ve özellikleri bulunan göz alıcı tasarımlardır. Ayrıca bu takılar hem gece hem gündüz şıklığınızı yükseltirken, doğal yapısı sayesinde şifa kaynağı da olmaktadır. Doğal taş takılar hangi özel taşlardan yapılmaktadır? Bu taşların özellikleri nelerdir? 

1 – Pembe Kuvars

Çakra taşları arasında yer alan pembe kuvars taşı, kuvars ailesindendir. Görünümüyle büyüleyen bu taşın rengi, oldukça güzeldir. Dolayısıyla doğal taş takılar ve aksesuarların yapımında sıklıkla kullanılmaktadır. 

Kalp taşı olarak da bilinen pembe kuvars, duygusal açıdan insanlarda olumlu bir etki bırakmaktadır. Bu taş yeni yıl ve sevgililer günü hediyesi olarak da tercih edilmektedir. Ayrıca insan vücudunda stresin ortaya çıkardığı olumsuz etkileri azaltmaktadır. İşte, doğal taş takılar arasında dikkat çeken Gosty Concept pempe kuvars taşı takıları!

 • Pembe kuvars 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük
 • Pembe kuvars 925 ayar gümüş küpe
 • Pembe kuvars 925 ayar gümüş bileklik
 • Pembe kuvars 925 ayar gümüş kolye

2 – Akuamarin

Denizci taşı olarak bilinen ve eski dönemlerden beri kullanılan akuamarin, insanlar üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Bu noktada duyguları dengelemenin yanı sıra zihin berraklığı da sağlamaktadır. Ayrıca bu doğal taş, diğer insanlarla olan iletişimin daha iyi olmasına da fırsat sunar.

Tüm bunların yanı sıra inanışa göre akuamarinden yapılan doğal taş takılar, seyahatlerde insanları korumaktadır. İnsanlar üzerinde pozitif bir enerji yayan bu taş, huzurlu bir evlilik içinde en ideal taşlardandır. Peki, akuamarin takı tasarımları nelerdir?

 • Akuamarin 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük
 • Akuamarin 925 ayar gümüş küpe
 • Akuamarin 925 ayar gümüş bileklik
 • Akuamarin 925 ayar gümüş kolye

3 – Ametist

En güçlü ve şifa kaynağı olan ametist, mor bir renge sahip olmaktadır. Mitolojik bir taş olan bu doğal taş özellikleriyle dikkat çeker. Bu noktada, bireyleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmakta ve bilgelikle ilişkilendirilmektedir. Ayrıca insan vücudundaki negatif enerjileri engellemekte ve pozitif etkiyi güçlü bir hâlde sunmaktadır.

Duygusal anlamda güçlenmeyi ve denge sağlamaya yardımcı olan ametist doğal taş takılar açıklanacak olursa;

 • Ametist 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük
 • Ametist 925 ayar gümüş küpe
 • Ametist 925 ayar gümüş bileklik
 • Ametist 925 ayar gümüş kolye

4 – Kaplan Gözü

Doğal taş takılar arasında özel bir yere sahip olan kaplan gözü; cesareti, dengeyi, sezgileri ve özgüveni artırmaktadır. Ayrıca huzurun artırılmasında da etkilidir. Hatta stres, kıskançlık ve kaygı durumlarınınsa önlenmesine yardımcıdır. Peki, kaplan gözü doğal taş takı tasarımları nelerdir?

 • Kaplan gözü 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük
 • Kaplan gözü 925 ayar gümüş küpe
 • Kaplan gözü 925 ayar gümüş bileklik
 • Kaplan gözü 925 ayar gümüş kolye

5 – Sitrin (Para Taşı)

Tüccar taşı olan sitrin (para taşı), şifalı olmaktadır. Para enerjisini içinde barındıran bu taş, maddi yönden güçlenmeyi sağlar. Sarı rengiyle dikkat çeken sitrin, bolluk ve bereket timsali olmaktadır. Ayrıca nazara karşı da koruma sağlamaktadır. İşte, başarının kilit taşı olan sitrin doğal taş takılar!

 • Sitrin (para taşı) 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük
 • Sitrin (para taşı) 925 ayar doğal taş gümüş küpe
 • Sitrin (para taşı) 925 ayar gümüş bileklik
 • Sitrin (para taşı) 925 ayar gümüş kolye

6 – Labradorit

Canlı bir görünüme sahip olan Labradorit, eşsiz bir görüntü sunar. Negatif enerjileri uzaklaştıran bir yapıya da sahiptir. Ayrıca dönüşüm taşı olarak da adlandırılmaktadır. Labradorit doğal taş takılar bilinç düzeyinin yükselmesine olanak sağlar ve çakra dengelenmesine yardımcı olur. Peki, bu yaldızlı taşla yapılan ve firmanın sunduğu takı modelleri nelerdir?

Gosty Concept Labradorit Doğal Taş Takılar
Labradorit 925 ayar gümüş kolye Labradorit 925 ayar gümüş bileklik
Labradorit 925 ayar gümüş küpe Labradorit 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük

7 – Doğal Taş Takılar | Amazonit

Bu taş ismini, Amazon nehrinden almaktadır. Herkesi büyüleyen mavi bir renge sahiptir. Dinginlik ve sakinlik enerjisi yaratmaktadır. Günlük yaşamın sıkıntısını, stresini önleyen bir yapıya sahiptir. Ayrıca zihin berraklığı da sağlayan amazonit, içsel huzuru destekler. Doğal taş takılar arasında yaygın bir şekilde tercih edilen amazonit takı tasarımları şu şekildedir;

 • Amazonit 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük
 • Amazonit 925 ayar gümüş küpe
 • Amazonit 925 ayar gümüş bileklik
 • Amazonit 925 ayar gümüş kolye

8 – Kalsedon

Parlak yapısıyla dikkat çekmektedir. Ayrıca bu taş, şifa yönünden oldukça güçlüdür. Kalsedon doğal taş takılar arasında, hafızayı güçlendirerek mantığı ön plana çıkarmasıyla dikkat çeker. Hatta depresif ruh halini mutluluğa çevirmektedir. Demans gibi rahatsızlıklara karşı da koruyucudur. İşte, kalsedon doğal takı tasarımları!

 • Kalsedon 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük
 • Kalsedon 925 ayar gümüş küpe
 • Kalsedon 925 ayar gümüş bileklik
 • Kalsedon 925 ayar gümüş kolye

9 – Ay Taşı

Dişil enerjinin timsali olan ay taşının yaydığı enerjiler oldukça güçlüdür. Tanrıça enerjisini barındıran bu taş, hem kadın sağlığına iyi gelmekte hem de sorunsuz ve derin bağları bulunan evlilikler için kullanılmaktadır. Feminen bir enerji yayan bu doğal taş kolye, yüzük, küpe ve bileklik modelleriyle dikkat çeker. Bu doğal taş takılar şu şekildedir;

 • Ay taşı 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük
 • Ay taşı 925 ayar gümüş küpe
 • Ay taşı 925 ayar gümüş bileklik
 • Ay taşı 925 ayar gümüş kolye

10 – Lapis Lazuli

Antik Mısır’da günümüze kadar kullanılan ve değerli doğal taşlar arasında yer alan Lapis Lazuli; lacivert taşı olarak adlandırılmaktadır. Hem fiziksel hem de psikolojik olarak insan sağlığına iyi gelmektedir. Yani kemik yapısını güçlendirirken, psişik saldırılara karşı da korumaktadır. 

Özellikle küçük yaşta çocuklardaki solunum yolu rahatsızlıklarına iyi geldiğine inanılır. Ayrıca her yaşta insanın kullanabildiği bu taş; kararsız düşüncelerden uzaklaştırmakta ve fikirlerde netlik sağlamaktadır. İşte, lapis lazuli doğal taş takılar

 • Lapis Lazuli 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük
 • Lapis Lazuli 925 ayar gümüş küpe
 • Lapis Lazuli 925 ayar gümüş bileklik
 • Lapis Lazuli 925 ayar gümüş kolye

Gosty Concept Doğal Taş Takı Fiyatları

Doğal taş takılar, her zevke ve bütçeye hitap etmektedir. Özellikle Gosty Concept firmasında; şık görünüme sahip doğal taşlı kolye, doğal taş bileklik, doğal taş küpe, doğal taş yüzük ve diğer doğal taş takılar, uygun fiyatlarla müşterilerine sunulmaktadır. 

Takı modellerinin fiyatı; taşın cinsine, kalitesine ve aynı zamanda tasarımına göre değişiklik gösterir. Detaylı özelliklerin olduğu birbirinden farklı doğal takılar müşterilerin beğenisine sunulur. 

Siz de firmanın dayanıklı bir şekilde sunduğu ve enerjisini derinden hissedebileceğiniz doğal taş takılar arasından bir seçim yapabilirsiniz. Ayrıca bu modellere, uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Bu noktada ürünlerle ilgili bilgiler ve fiyatlardan haberdar olmak için, Gosty Concept sitesini ziyaret edebilirsiniz!

Sık Sorulan Sorular 

Doğal taş takı seti ve modelleri günümüzün trendleri arasında yer alır. Dolayısıyla doğal taş takılar ve özellikleriyle ilgili merak edilen sorular bulunmaktadır. İşte, o sorular!

1 – Doğal Taşın Orijinalliği Nasıl Anlaşır?

Orjinal olan doğal taş takılar nasıl anlaşılır öğrenebilmek için, taşın yüzeyine bakmak gerekir. Çünkü doğal taşların yüzeyi pürüzsüz değildir, çatlak veya baloncuklar vardır. Sahte olan doğal taş takı malzemeleri ise, pürüzsüz ve az kusurlu olmalarıyla dikkat çeker.

2 – En Güçlü Doğal Taş Nedir?

Doğal taş takılar arasında en güçlü olanı, mohs  saklasındaki değeri 10 olan elmastır. Yani en dayanıklı ve sert kristal olmaktadır. Bu taş etkisini sizin üzerinizde uzun süre gösterebilir. 

3 – En Faydalı Taş Hangisi?

Şifa kaynağı olan doğal taş takılar, insan sağlığına oldukça iyi gelmektedir. Bu taşlar arasında yer alan kuvars ise, dünya üzerindeki en faydalı ve enerjisi yüksek taş olmaktadır.

4 – Orjinal Taş Nerede Bulunur?

Yer kabuğunun altında veya kayaların iç kısımlarında bulunmaktadır. Ayrıca doğal taş takı toptan satış yapan pek çok e-ticaret sitesi mevcuttur. 

Ancak orjinal takı satışı yapan firmalardan alışverişin gerçekleştirilmesine dikkat edilmesi gerekir. Gosty Concept firması hem kaliteli hem de orjinal ürünleriyle, ihtiyaç duyduğunuz takıları bulabilmenizi sağlamaktadır.

5 – Doğal Taş Takı Yapımı Nasıldır?

Doğal taş takı yapım seti ile kolaylıkla isteğiniz takıları tasarlayabilirsiniz. Bu noktada doğal taş takı yapma seti ile en kısa ve basit bir yolla, doğal taş takı modellerini yapabilirsiniz.

Ayrıca doğal taş takı tasarım kursu veren yerlerden gerekli eğitimi alarak da, takı yapabilmeniz mümkündür. Böylelikle doğal taş bileklikler, doğal taş tesbih, doğal taş kolyeler ve diğer doğal taş takıları kolaylıkla yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.