Erkekleri Nasıl Tanıyabilirsiniz

23.331
Erkekleri Nasıl Tanıyabilirsiniz

Cinsler arası her zaman bir problem vardır. Erkekler kadınların anlaşılmaz olduğundan, kadınlar ise erkeklerin anlaşılmaz olduğundan yakınır durur. Her iki cins de birbirilerine göre çok farklı ve hatalıdır sorsanız. Her iki cinsin de kim olursa olsun, değiştirilemez algıları ve kızdığı konuları vardır. Muayyen zamanları vardır. Herkes herkes için “klasik bir erkek” ya da “klasik bir kadın”dır. Çoğu zaman biz kadınlar, ilşkilerimizi uzun süreli devam ettirebilmek için, erkeklere nazaran daha anlayışlı olmak ve daha yönetici bir pozisyonda bulunmalıyız. Peki hangi erkeğe nasıl davranmalıyız? Erkekleri Nasıl Tanıyabilirsiniz ?

Her Erkek Aynı Mıdır ?

Her erkeğin aynı olduğunun söylenmesi yanlış bir kanıdır. Çünkü, erkeklerin grup içerisinde diğer erkeklerin yadırgamayacağı tarzda bir davranış sergiledikleri ve yalnız kaldıkları ortamda esas kendileri gibi davrandıkları daha gerçekçi bir yaklaşımdır. Aynı atasözlerimizin dediği gibi “Dışarıda aslan olur bütün erkekler.” Bunun toplumsal bir baskı olduğunu söylemek mümkündür. Çünkü erkekler arasında yadırgama ya da dalga geçme bir kadın topluluğuna nazaran daha fazladır. Erkekler, dış ortamlarda kendilerini kadınlardan daha çok gizlerler. Bu nedenle, Erkekleri Nasıl Tanıyabilirsiniz diye soruyorsanız bunun en güzel yanıtı, tanımak istediğiniz erkek ile başbaşa vakit geçirmektedir. Bu ortamlarda, onunla ortak konuşacak konular bulabilir, onun nelerden hoşlandığını anlayabilir, karakterini çözebilirsiniz. Zaten onu anlamaya başladığınız zaman, ona göre davranmaya da başlayacaksınız. Onun hoşuna gitmeyen şeyleri yapmamaya özen gösterip, onu memnun edecek davranışlarda bulunduğunuz zaman ilişkinizin ne kadar verimli bir yönde ilerlediğini farkedeceksiniz. Peki hep ben mi ona göre davranacağım diyebilirsiniz. Tabi ki haklısınız, sizin de kendi ihtiyaçlarınız söz konusu. Ama öncelikle siz onu tanıdıkça, o da sizi tanıyacak. Siz ona bir adım attıkça o da size bir adım atacak. Böylelikle, arkadaş ortmında farklı olan bir adamın, sizin yanınızda ne kadar değiştiğini ne kadar farklılaştığını göreceksiniz.

Erkekleri Nasıl Tanıyabilirsiniz? Bu sizin için bir tecrübe de olacaktır. Erkekleri tanımak, onları anlayıp değerlendirerek davranmak size insan yönetimi konusunda da bir tecrübe olacaktır. Ama ne olursa olsun, siz bütün iyi niyet ve samimiyetiniz ile yaklaşın. Bu samimiyeti hisseden bir erkeği sizin istediğiniz bir doğrultuda yönlendirebilirsiniz. Ama yönelmiyorsa da fazla vakit kaybetmeyin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.