Erkeklerin Kadınlardan Duymak İstemediği Sözler

319.991
Erkeklerin Kadınlardan Duymak İstemediği Sözler

İlişkilerinizde partnerinizle her zaman olumlu konuşmalar yapamazsınız, bazen doğru gitmeyen birşeyler gördüğünüzde ya da bir sorun hissettiğinizde önemli konuşmalar yapmak zorunda kalabilirsiniz. Kadınlar olarak biz bu konularda sıkıntı çekmeden konuşabilsek de partnerinizi bu konuşmadan kaçırmamak veya onu kendinizden uzaklaştırmamak için daha dikkatli davranmalısınız.

Yanlış Soru 1: “İlişkimizdeki Sorun ne ?”
Biz kadınlar bir çok şeyi daha ince ve detaylı düşündüğümüz için bazen bu durumu ilişkilerimize de yansıtabiliyoruz. Partnerinize ‘’ilişkimizdeki sorun ne;?’’ tarzındaki bi soruyu yöneltirseniz erkek arkadaşınız zor duruma düşebilir. Çünkü erkekler duygularını biz kadınlar kadar açık ve rahatça yaşayamazlar. Onlar daha çok içlerinde yaşamayı tercih ettiklerinden dolayı partnerinize bu tarzda sorular sorarak onun sizden soğumasına zemin hazırlamayın.

Yanlış Soru 2: “Neden Benim Hayatımla İlgilenmiyorsun?”
Erkekler bazı konularda fazla kuruntu sahibi olabilir. Mesela dışarıda kendi kız arkadaşlarınızla yaptığınız dedikoduları erkek arkadaşına anlatırsanız ondan herhangi bir cevap gelemyecektir. Çünkü kız arkadaşlarınızla konuştuklarınızla ilgilenmez. Eğer bu konuda fazla ısrarcı olursanız onunla ilgili de konuşup konusmadığınızı merak edecektir ki bu ilişkiniz için pk iyi bir gelişme sayılmaz. Bu yüzden erkek arkadaşınıza ‘’Neden benim hayatımla ilgilenmiyorsun?’’ sorusunu sormak yerine ona ilgilendiği herhangi bişeyle ilgili sorular sorun ki konuyu değiştirin. Aksi halde ilişkiniz zarar görebilir.

Yanlış Soru 3: “Bugüne Kadar Kaç Tane Sevgilin Oldu?”
Bir erkeğe sorulmaması gereken sorulardan birisi de kaç tane sevgilisi olduğudur. Erkek arkadaşına bu soruyu sormadan önce onun düşeceği durumları gözden geçirin. Ayrıca sizin üzülmeniz açısından da önemli bir konudur eski sevgililer. Çünkü cevap iki taraf içinde sıkıntı yaratabilir. En iyisi eskiyi hiç ilişkinize karıştırmamak. Sonuçta sizi eskisi değil sizinle olduğu zaman dilimi ilgilendirir.

Yanlış Soru 3: “Yarın Günlerden Ne?”
Erkeklerin çokta umursamadığı bir başka konu da malesef özel günlerdir. Biz kadınalr için büyük önem taşıyan Sevgililer Günü, Doğum Günü, Yıldönümü vs erkeklerin ne yazıkki pek akıllarında tutamadığı günlerdir. O yüzden partnerinize ‘’ Yarın günlerden ne?’’ gibi bi soru sormak onun kafasının karışmasına ve kara kara düşünmesine yol açacaktır. Bu yüzden bu tarz sorular sormak yerine sizlere zor da gelse kendiliğinden hatırlamasını beklemek ilişkiniz için daha sağlıklı olacaktır.

Yanlış Cümle 1: “Konuşmamız Gerek!”
Erkek arkadışını korkutup köşeye sıkıştırdığınız en önemli hatalardan biri de ‘’ Konuşmamız Gerek!’’ ile başlayan cümlelerdir. Bu durumda partneriniz ne olduğunu ne yaptığını bilmeden hemen telafi etmeye çalışır durumu. Bir anda cümleye saldırgan bir şekilde girmek yerine daha yumuşak ve naif kelimeler seçerek başlarsanız partneriniz de siz de rahat bir biçimde konuşup anlaşırsınız. Sadece biraz sakin olun ve rahatça konuşabilmenin tadını çıkartın.

Yanlış Cümle 2: “Sadece Bir Oyun!”
Maalesef ki erkeklerin bir çoğunun en büyük hobisi futbol. Aman siz siz olun partnerinizin futbol a olan ilgisini yargılamayın. Aksi halde bazı ciddi sorunlar yaşanabilir. ‘’ben mi futbol mu?’’,’’Alt tarafı bir oyun!’’ gibi cümleler partneriniz tarafından pek hoş karşılanmayabilir. Bunu yerine kendinizden biraz ödün vererek spor karşılaşmalarında ona katılın ve sevincini heyecanını paylaşın. Size daha çok bağlanıp sizin sevdiğiniz şeylere de saygısı artacaktır.

Yanlış Cümle 3: “Bir Şey Yok!”
Erkekler kadınlar kadar hassas olmasa da bazı şeyleri gerçekten hissetmekte çok iyidirler. Eğer herhangi bir sebepten ötürü yüzünüz asıksa veya sinirliyseniz bunu hissederek size ‘’ne oldu?’’,’’Neyin var?’’ gibi sorular yöneltirler. Onlara sakın ‘’Bir şey yok!’’ gibi bir yanıt vermeyin. Çünkü size o soruları sormaları sizinle ilgilenmeleri anlamına gelir ve onu terslerseniz sizinle konuşmaktan veya sizinle ilgilenmekten başka şeylerle uğraşmaya başlar ve bu sizi daha çok üzer. O yüzden canınız sıkkın olduğunda partnerinizle bu konuyu paylaşın. İlgilenilmeyi her kadın sever.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.