Eşinizin İyi Bir Baba Olcağını Nasıl Anlarsını

5.269
Eşinizin İyi Bir Baba Olcağını Nasıl Anlarsını

Sevdiğiniz insan muhteşem bir insan, onunla çok güzel zaman geçiriyorsunuz, çok mutlusunuz ve evlenmeye karar verdiniz. Her şey yolunda gidiyor ve artık çocuk sahibi olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsunuz. Annelik içgüdüsel bir davranış, her kadın anne olma fıtratı üzerine yaratılmıştır. Bu yüzden anne adayları anne olacağını öğrendiği ilk andan itibaren başlar. Fakat babalar için aynı şey söz konusu değil maalesef. Her ne kadar günümüzde babalar da anneler kadar heyecanlı ve titiz olsalar da gerçek babalık; baba adayının bebeğini kucağına aldığında başlıyor. Bu yazımızda bebeğinizi henüz kucağına almadan eşinizin iyi bir baba olup olamayacağını anlamanın bazı ipuçlarını bulabileceksiniz.

İşte eşinizin nasıl bir baba olacağının göstergesi olan 10 işaret;

 • Sizi pahalı hediyelerle değil, küçük ayrıntılarla mutlu etmeyi biliyor olması;

Akşamdan gömleğini ütüleyip, ütü masasının üzerine bıraktığınızda, gömleğinin yerine küçük bir teşekkür notu bırakıyorsa, özel günleriniz için bir çiçek, bir mücevher alıp kısa yoldan kurtulmayı düşünmek yerine, nasıl bir sürpriz hazırlasam diye günler öncesinden düşünmeye başlıyorsa bu eşinizin mükemmel bir baba olacağının göstergesidir. Bu özelliğe sahip bir erkek, ilerde çocuğunuzun küçük problemlerine de kafa yormaktan çekinmeyecek, çocuğunuzun problemleriyle sizi asla yalnız bırakmayacaktır.

 • Küçük kardeşinizin veya kuzeninin anaokulu mezuniyet töreniyle yakından ilgileniyorsa, onunla oyun oynarken çocuk gibi davranan bir eşe sahipseniz hemen çocuk sahibi olmayı düşünebilirsiniz.
 • Size olan sevgisini her durumda göstermekten çekinmeyen bir erkek, ilerde en zor, en yorucu zamanlarda bile çocuğuna ilgi göstermekten kaçınmayacak bir baba olur.
 • Küçük kaprisleriniz karşısında çılgına dönmeyen, sizi alttan almayı becerebilen bir erkek kesinlikle ideal bir baba adayıdır. Böyle bir eş, ilerde çocuğunun bu domates neden kırmızı diye geçireceği sinir krizlerinde onu sakinleştirmeyi becerebilir.
 • Dışarı çıktığınızda şartlara kolayca ayak uydurabilen, bir şeyler ters gittiğinde sinirlenmek yerine üstesinden gelecek planlar yapabilen bir erkek; ilerde sokak ortasında elinizde kocaman çantalarla bebeğinizin altını değiştirme derdine düştüğünüzde sizin için ekstra bir stres sebebi değil, sizi sakinleştiren ve yol gösteren bir baba olacaktır.
 • Kırılan veya bozulan bir eşyayı sabırla ve istekle tamir etmeye çalışan bir erkek ilerde çocuğuna kendi ayakları üzerinde durmayı öğretebilmek için ideal bir rol model olacaktır.
  Eşiniz hasta olduğunuzda, sizi önemsiyor ve sizinle ilgileniyorsa, çocuğunuza da aynı özeni fazlasıyla göstereceğine emin olabilirsiniz.
 • Almak üzere olduğunuz kararlarda sizi körü körüne desteklemek yerine her zaman doğruyu söyleyerek sizi yönlendiriyorsa, doğacak çocuğunuzun ideal bir babası olacak demektir.
 • Eğer eşiniz önce kendi rahatı ve isteklerini düşünmek yerine sizi önemsiyorsa bu onun çok ideal bir baba olacağının göstergesidir. Böyle bir insan çocuğunuz gece uyumadığında rahatsız olmamak için salonda yatmak yerine sen gündüz yoruldun, gece ben kalkarım diyecektir.
 • Sizi eğlendirebilen ve sizinle birlikte her durumda eğlenebilen bir erkek ilerde çocuklarıyla da çok eğlenceli vakit geçirebilecek demektir.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.