Esmere Yakışan Saç Renkleri

3.310
Esmere Yakışan Saç Renkleri

Kadınların güzellik algılarını oluştururken kuşkusuz ki en çok dikkat ettikleri noktalardan biri saçlarının rengi ve güzelliğidir. Kadınlar ister beyaz tenli, ister buğday tenli, ister esmer tenli olsunlar; kendi saçlarını pek çok modele sokup bu süreçlerde de bir çok renk deneyip değişiklik yaratabilmektedirler.

Bu kadınların içerisinde esmer tene sahip kadınlar, tenlerinin verdiği avantaj sayesinde daha şanslıdırlar. Çünkü esmer ten yapısı gereği cilt sorunlarını çok fazla belli etmez, ciltteki kırışıklıklar görüntü olarak dikkat çekmez ve bu artılar sebebiyle de esmer bayanlar görüntü olarak daha sağlıklı ve daha genç durmaktadırlar.

Bu sebepler bir araya getirildiğinde esmer kadınların saç rengi seçiminde de kolaylıklar sağlanmaktadır. Bunun nedeni kadınlar değişik saç renklerini denerlerse denesinler, her daim cilt renkleri yüzünden genç ve dinamik gözükecekleri için hiç bir rengin onları daha yaşlı göstermesi mümkün olmamaktadır.

Zaten kadınların bu konuyla alakalı en büyük yanılgıları, cilt tonlarına abez kaçacak renkleri tercih etmeleridir. Biraz önceden beri anlattığımız üzere cilt rengi, saç rengini de ciddi anlamda etkilediğinden size zıt bir renge saçlarınızı boyadığınızda cidden kötü bir görüntüye kavuşm ihtimaliniz bulunmaktadır. Ancak bu durumlar esmer tenli kadınlar için geçerli olmamakta; onlar neyden yana tercihlerini kullanılarla kullansınlar bir de makyajlarını saçlarına uygun tonlarda yaptıklarında gayet doğal ve güzel bir görüntüye kavuşmaları mümkün olmaktadır.

Günümüz koşullarında pek çok boya markası, pek çok saç rengi tonu oluşturarak bu renkleri piyasaya sunmuş, alıcı kadınların tercihlerini kendilerine bırakmıştır. Burada kadınlara düşen tek görev, ten renklerini doğru bilip o ten rengine uygun boyayı seçebilmektir. Esmer kadınların konuyla alakalı dikkat etmesi gereken tek kural; ten renklerini daha çiğ gösterecek parlak kırmızı, parlak bakır, parlak açık sarı gibi tonlardan boya tercihi yapmamalarıdır.
Verilen bu bilgiler doğrultusunda esmer tenli kadınların tercih edebilecekleri başlıca saç renkleri şunlardır;
Karamel tonlarında renkler : Esmer tenli kadınların sıklıkla ve severek tercih ettikleri karamel tonları, esmer tenle ciddi anlamda çok güzel bir görüntü yakalamaktadır. Özellikle çekici bir görüntüye sahip olmaya çalışan kadınlar için tercih edilecek bir renk olan karamelin açıklı koyulu tonları da gölgeli bir şekilde esmer kadınlara uygulanabilir.
Kızıl tonlarında renkler : Esmer tenle kızıl ton birbirini en çok tamamlayan renkler olarak bilinmekte ancak bu tonun da en çok karıştırılan ton olduğu da göz önünde tutulmalıdır. Esmer kadınların kızıl tonlarının çok açık kırmızıya dönük tonlarını kullanmaları kesinlikle önerilmemektedir. Bunun yerine kızıl kahve tonları ya da küllü kızıl tonları daha ön planda tercih şeklinde bulundurulmalıdır.
Kumral tonlarında renkler : Esmer tende güzel bir görüntü yakalayan renklerden biri de kumral renktir. Kumral tonun açıklı koyulu tonları ya da küllü tonları esmer tende çok dikkat çekici bir görüntü oluşturarak çoğu zaman kişinin mizacını da yumuşatabilmektedir.

Kaynak: Cilt.net

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.