Ev Yapımı Deodorant Nasıl Yapılır ?

Ev Yapımı Deodorant Nasıl Yapılır ?

Deodorantlar gün içindeki en önemli kurtarıcılardır. Günlük hayatın koşuşturmacası içinde en gerekli temizlik malzemelerinden biri haline gelmişlerdir. Elbette ev yapımı deodorant kullanmak kimyasal içerikli olanlara göre çok daha olumlu sonuçlar doğurmaktadır. Ayrıca çevreye olan olumsuz etkilerin önlenmesi için de önemlidir. Ev yapımı deodorantı nişasta, karbonat, su ve hoş kokulu yağlar kullanarak kolaylıkla üretebilirsiniz.

Ev Yapımı Doğaya Dost Deodorant

Bir sprey şişesine bir yemek kaşığı karbonat ile suyu karıştırarak içine dilediğiniz bir bitkinin hoş kokulu yağını ekleyin. Esans bir yağ kullanacağınız için kokuyu damlalarla sınırlı tutmak faydalı olacaktır. Gün içeresinde yanınızda taşıyarak sıkça kullanabileceğiniz bu deodorantı kullanmadan önce mutlaka çalkalamalısınız. Ev yapımı deodorantınız aynı zamandan hiçbir zehirli gazı da içermez.

Lavanta Özü İle Temiz Kalın

Bir yemek kaşığı nişasta ile iki katı kadar hindistancevizi yağını karıştırın. İçine nişasta ile aynı oranda karbonat ve birkaç damla lavanta yağı ekleyin. Bir kap içerisinde krem kıvamına gelene dek karıştırın ve terleyecek bölgelerinize kolaylıkla uygulayın. Dilerseniz başka kokular da ekleyebilirsiniz.

Balmumu İle Roll On Yapın

Bal Mumu İle Roll-On Deodorant

Bal Mumu İle Roll-On Deodorant

Balmumunu hindistancevizi yağı, nişasta ve karbonat ile karıştırarak benmari usulü eritin. Bu işlemden önce dilediğiniz bir esans yağ ile ev yapımı deodorantınızı hareketlendirin. Eski bir roll on kutusuna eritilmiş malzemeleri dökün ve ev yapımı deodorantınızı gönül rahatlığı ile kullanın.

Karbonat İçermeyen Deodorant Tarifleri

Karbonat ne kadar koku giderici bir madde olsa da cildi çok hassas olan kişilerin tahriş olmasına neden olabilir. Bu nedenle karbonat kullanılmayan deodorant tarifleri de mevcuttur. Bahsedilen tariflerde karbonat yerine beyaz kil kullanılır. Ancak eğer alerjiniz ve sorunlu bir cilt yapınız varsa veya hamile iseniz bu tür karışımları kullanmadan önce bir hekime danışmanız faydalı olacaktır. Aksi takdirde ortaya istenmeyen sonuçlar çıkabilir. Ancak bütün bu tarifler oldukça organik ve kimyasal ürünlerden çok daha sağlıklı deodorantlar kullanmanız için oldukça yeterlidir. Bu nedenle siz de evdeki malzemelerden faydalanarak kendi deodorantınızı yapabilir ve güven içerisinde kullanabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.