Ev Yapımı Diş Macunu

Ev Yapımı Diş Macunu

Diş macunu günlük hayatta en çok kullanılan kozmetik ürünler arasında başı çekmektedir. Diş sağlığının korunması için de en önemli malzemedir. Ancak kimyasal etkili ürünler diş ve diş etlerinde daha sonradan ortaya çıkabilecek olumsuzluklar yaratabilir. Bu olumsuzlukları önlemek için ise en kesin çözüm ev yapımı diş macunudur.

Basit Malzemelerle Kendi Diş Macununuzu Yapabilirsiniz

Diş macunu yapımı için gerekli olan malzemeli evinizde bulabilir veya en yakın aktardan temin edebilirsiniz. Diş için karbonat adeta vazgeçilmezdir. Karbonata 4 tatlı kaşığı Hindistancevizi yağı ve esans için dilediğiniz türde bir başka yağ ekleyin. Tarçın, nane ve karanfil bu aşamada işinize yarayabilir. Malzemeleri macun kıvamına getirdikten sonra diş macunu yapımı süreci tamamlanmış olur. Dişlerinizi doğal ve ev yapımı diş macununuz ile rahatlıkla fırçalayabilirsiniz. Diş macununu güçlendirmek için ise beyaz kil, içme suyu, esans bir yağ ve deniz tuzundan hazırlayacağınız bir karışımı da kullanabilirsiniz.

Dişleriniz Doğallıkla Işıldasın

Birçok yiyecek, kahve ve sigara gibi etkenler dişlerin kısa sürede sararmasına neden olabilir. Bu aşamada kimyasal diş beyazlatma yöntemleri diş minelerine geri dönülemeyecek zararlar vermektedir. Eğer bu işlem için karbonatı tercih edecek olursanız bu yan etkiyi en aza indirmiş olursunuz. Ancak karbonat ile fırçalama esnasında diş etlerinin sağlığına da dikkat edilmelidir.

Zerdeçal İle Dişlerinizi Beyazlatın

Bir diğer diş beyazlatma tekniği ise zerdeçal, karbonat ve hindistancevizi yağı kullanarak hazırlayacağınız karışımı günde bir defa dişlerinize uygulamaktır. Zerdeçalın beyazlatıcı etkisi kısa sürede farkını ortaya koyacaktır.

Muz Kabuğu Dişlere İyi Gelir

Ev yapımı diş macunundan kolay bir diğer şey ise yalnızca bir malzeme ile dişleri güzelleştirmektir. Muz bu konuda oldukça yardımcı olacaktır. Potasyum ve kalsiyum içeriği nedeniyle muz kabuğu diş etlerini besler ve dişleri beyazlatır.

Çilek Mucizesi İle Tanışın

Çilek diş beyazlatmada anında etkisini gösteren bir yiyecektir. Taze çilekten diş macunu yapımı için çilek püresinden ve karbonattan başka bir malzemeye ihtiyacınız olmayacak.

Elma Sirkesi İle Diş Etlerinizi Ve Ağzınızı Koruyun

Bir parça elma sirkesi ile gargara yaparak diş etlerinizi ve dişlerinizi temizlerken aynı zamanda bembeyaz bir gülüşe de sahip olabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.