Ev Yapımı Saç Bakım Kürü Tarifleri

55.125
Ev Yapımı Saç Bakım Kürü Tarifleri

Site site bütün interneti gezerek kendinize uygun saç kürünü bulamayanlar bu yazımız sizin için her saça uygun farklı kür tariflerini sizin için topladık. Zeytinyağı, bal, yumurta, sirke gibi kolay temin edilebilir malzemelerle evde hazırlayabileceğiniz saç maskelerinin tariflerini veriyor.Sizin saç sorununuz hangisi? Saçınızın nasıl görünmesini istiyorsunuz? Evde hazırlayacağınız maskelerle yağlı, kuru, dökülen, kırık saçları kaderiniz olmaktan çıkarabilir; daha parlak ve sağlam saçlara sahip olabilirsiniz.

Bunun için tek yapmanız gereken, mutfağa girmek ve yeterince zeytinyağı, yumurta, sirke, bal gibi malzemelerden bulunup bulunmadığına göz atmak. Tariflerimizden bazılarında eczane veya aktarlarda kolayca bulabileceğiniz malzemeler de var…

Tüm saç tipleri için nemlendirici losyon
100 gram gül suyu ile 3 ampul C vitaminini bir şişede karıştırın. Kullanmadan önce şişeyi çalkalayın. Karışımı saç köklerine nazikçe masaj yaparak yedirin. Saçlarınızı tarayın ve karışımı tüm saçlarınıza yayın. Bu işlemi uyguladıktan sonra saçlarınızı durulamanıza gerek yok.

Parlak saçlar için maske
İki yemek kaşığı akasya balı ve beş yemek kaşığı limon suyunu kremsi bir yapıya ulaşana dek karıştırın. Bir fırça yardımıyla kuru saçlara sürün. 10 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile saçlarınızı temizleyin. Etkili olması için bu maskeyi haftada bir ya da iki kez uygulayın.

Kuru saçlar için – Hint yağı maskesi
Bu maske için ihtiyacınız olan bir küçük şişe hint yağı, bir yumurta sarısı ve yarım yemek kaşığı konyak. Bütün bu malzemeleri iyice karıştırıp saçlarınıza köklerinden başlayarak sürün. Bu karışımı saçınızda yaklaşık iki saat kadar tutun ve daha sonra saçlarınızı temizleyin. Bu maskeyi saçınıza haftada bir kez uygulayın.

Kuru saçlar için – Zeytinyağı maskesi
Zeytin yağı kuru saçlar için en iyi tedavi edicidir. 20 ml zeytin yağını ısıtın ve bir fırça ile saçınıza yedirin. Bu işlemi saçınızın köklerinden uçlarına doğru yapın. Zeytin yağını saçınızın tamamına yaymak için saçınızı tarayın. Bu şekilde saçınızı 30 dakika bekletin ve şampuanla yıkayın. Eğer saçlarınız yıpranmış saçlarsa, zeytin yağı sürdükten sonra bütün bir gece bekleyin ve sabah yıkanın. Bu sayede saçınızda yeniden keratin oluşumu sağlar, daha güçlü ve parlak saçlara kavuşursunuz.

Kuru saçlar için – Besleyici ve nemlendirici maske
Bu maske için bir yumurta, bir yemek kaşığı sirke ve yine bir yemek kaşığı zeytin yağına ihtiyacınız var. Bu malzemeleri karıştırdıktan sonra elde ettiğiniz maskeyi köklerden uçlara doğru bütün saçınıza yedirin. Karışımın saçınızın her yerine ulaşmasını sağlamak için tarak kullanın. Maskeyi saçınızda yaklaşık 15 dakika bekletin ve sonra suyla temizleyin.

Kuru saçlar için – Nemlendirici maske
Dört yemek kaşığı mayonez ile bir yemek kaşığı akasya balını iyice karıştırın ve köklerden başlayarak bütün saçınıza sürün. Yine maskenin tüm saça yayılması için saçınızı tarayın ve 5 dakika maskeyle kalın. Daha sonra su ile temizleyin.

Yağlı saçlar için – Vitamin maskesi
Bu maske için ihtiyacınız olan malzemeler şöyle: Bir yumurta, bir B1 ya da B6 vitamini ampulü, yarım bardak demlenmiş ısırgan otu. Bu malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra köklerine ağırlık verecek şekilde tüm saçınıza uygulayın. Saçınızı bone ile sardıktan sonra bir saat kadar bekleyin. Saçınızı şampuanla güzelce yıkadıktan sonra uçlarına saç kremi uygulayın.

Yağlı saçlar için – Şampuanlama öncesi besleyici maske
Doğranmış 100 gram kadar maydonoz, bir yemek kaşığı vodka, iki yemek kaşığı hint yağını iyice karıştırdıktan sonra saçınızın köklerine ovarak uygulayın. 30 dakika bekledikten sonra saçlarınızı suyla yıkayın ve daha sonra sirke ile temizleyin.

Yağlı saçlar için – Yoğurt maskesi
Saçlarınız çok hızlı yağlanıyorsa bir yumurta ile 50 gram yoğurdu karıştırıp temiz saçınıza sürün. Bu şekilde 5 dakika bekledikten sonra ılık suyla saçınızı arındırın.

Saç dökülmesine karşı – Patates ve bal maskesi
Olması gerekenden fazla saç kaybediyorsanız bu maskeyi uygulayın. Bir patates, iki yemek kaşığı Aloe Vera ve bir yemek yemek kaşığı bal, ihtiyacınız olan malzemeler. Patatesin kabuklarını soyun ve presleyerek suyunu çıkarın. İki yemek kaşığı patates suyu, yine iki yemek kaşığı Aloe Vera ve balı karıştırın. Karışımı saç köklerinize ovuşturarak sürün ve saç derinize masaj yapın. Saçınızı duş bonesi ya da havlu ile sarın. İki saat sonra saçınızı şampuan ile yıkayın. Bu maskeyi haftada iki kez uygulayın.

Saç dökülmesine karşı – A vitamini maskesi
150 ml zeytin yağı, dört yemek kaşığı badem yağı ve bir ampul A vitaminini karıştırın. Maskeyi saç kökleriniz ağırlıklı olmak üzere tüm saçınıza uygulayın. Saçınızı sıcak havlu ile sarın ve böyle iki saat bırakın. Sonra yıkayın.
Kadınlarda saç dökülmesi neden olur, ne yapılmalıdır? Saçlarım dökülüyor diyenler dikkat! Saçlarınız neden dökülüyor öğrenmek için tıklayın: Kadınlarda saç dökülmesi

Saçın daha hızlı uzaması için maske
Hint yağı ile bir A vitamini ampulünü ve bir yumurta sarısını karıştırın. Bu karışımı nemli saçlarınıza sürün. Saçınızın köklerine uyguladıktan sonra tarakla saç uçlarına yayın. Bu şekilde yaklaşık bir saat bekleyin, şampuan ve ılık su ile saçlarınızı durulayın.

Uçları ikiye ayrılan saçlara karşı maske
Balın yardımıyla uçları ikiye ayrılan saçlardan kurtulup, daha elastik ve söz dinleyen saçlara kavuşmak mümkün. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler; iki yemek kaşığı bal, bir yemek kaşığı sirke ve badem yağı. Bu malzemeleri karıştırın ve saçlarınızın özellikle uçlarına yoğunlaşarak sürün. Maskeyi saçınızda 30 dakika bekletin ve saçınızı sıcak suyla temizleyin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.