Evde Göbek Eritme İçin 10 Kolay Yöntem

303.008
Evde Göbek Eritme İçin 10 Kolay Yöntem

Kusursuz bir vücudun ve dümdüz bir karna sahip olmanın hayalini kuruyorsunuz. Fakat bunun için çok uzun bir zamana ve yorucu egzersizler yapmanız gerektiğine inandığınız için, bu sizin için sadece bir hayal olmaktan öteye geçemiyor değil mi?

Peki, size göbek yağlarınızdan kurtulmanın sandığınız kadar zor olmadığını söylesek? İşte size evinizde rahatlıkla uygulayabileceğiniz sonuçları araştırmalara dayanan 10 kolay göbek eritme yöntemi;

  1. Sarımsak yutun

Kötü kokuyor diye sarımsağın mucizesinden uzak kalmayın. Sarımsak en iyi yağ yakıcı besinlerden biridir. Gece yatmadan önce hap yutar gibi yutabilirsiniz.

  1. Şekerden uzak durun

Yediğiniz, içtiğiniz şeylere sonradan eklenen şeker göbek yağlarınıza eklenmiş bir parça gibidir. Vücudumuzun ihtiyacı olan şeker kek, pasta ve bisküvilerin içinde değil, yediğimiz sebze meyvelerin içinde var.

  1. Ambalajlı içecekleri evinize sokmayın

Marketlerde gördüğünüz ‘şeker ilavesiz’ ve ‘%100 doğal’ yazan meyve sularına kanmayın. Eğer göbeğinizi eritmek istiyorsanız bu içeceklerden uzak durmalısınız.

  1. Protein almayı ihmal etmeyin

Kilo vermek istiyorsanız almanız gereken en önemli besin ögesi proteindir. Proteinli gıdalar daha uzun süre tok kalmanızı sağlar ve metabolizmanızı hızlandırarak günde 80-100 kalori daha fazla yakmanızı sağlar.

  1. Yağı değil karbonhidratı azaltın

Karbonhidratın azaltılması ile birlikte iştahınız da azalacaktır. Araştırmalara göre diyet yaparken yağ yerine karbonhidrat alımını azaltan kişiler 2-3 kat daha fazla kilo kaybediyor.

  1. Lifli besinler tüketin

Lifli besinler sindirim sürecinizi hızlandıracak, tokluk hissinizi artıracak ve iştahınızı azaltacaktır.

  1. Yediklerinizi not edin

Aldığınız kalori miktarını hesaplarken, arada bazı atıştırmalıkların aklınızdan çıkmaması için bir diyet defteri tutun.

  1. Ödem attırıcı kürler uygulayın.

Karın bölgenizdeki şişlik her zaman bunların yağ olduğu anlamına gelmiyor. Ödem söktürücü çaylar sayesinde bu şişten kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Günde en az 2.5 litre sıvı alın.

  1. Mekik çekmeyin!

Karın eritme hareketlerinin başında gelen mekik, mevcut yağlarınızı kasa dönüştüreceğinden göbeğinizin erimesini zorlaştırır. Mekik çekmek yerine, ter atabileceğiniz koşmak bisiklete binmek veya dans etmek gibi kardiyo egzersizleri tercih edin. Böylelikle yağ yakımınız kolaylaşacaktır. Yağlarınızdan kurtulduktan sonra sıkılaşmak için mekik çekmelisiniz.

  1. Düzenli uyuyun

Yapılan araştırmalara göre düzensiz uyuyan insanların bel ve iç organları çevresindeki yağlanma oranı, günde 6-8 saat düzenli uyuyanlara göre çok daha fazla oluyor.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.