Kadınlar Duysun

Evlendikten Sonra Kilo Almayın

08.01.2018
435
Evlendikten Sonra Kilo Almayın

Uzmanlar evlendikten sonra kilo almanın başlıca nedenlerinden beslenmede eşlerinin birbirine yedirme çabasından kaynaklandığını söylüyor. Beraber ve mutlu yenen yemekler mutluluk hormonu yaydığı için doyduğunuzun farkına varmanıza engel oluyor. Eşlerin burada birbirine engel olmaları ve paylaşarak yemeleri faydalı olacaktır. Rutin beraberlikler başladıktan sonra zamanında yenmeyen yemekler ve televizyon karşısında atıştırılan çerezler ve cipsler farkında olunmayan kalorilere sebep oluyor.

Evlendikten sonra ihmal nedenleri

Nasılsa beni beğenir eşim diye oluşan bir düşünce eşlerin kontrolsüz kilo almalarını sağlıyor. Egzersizler de zaman içerisinde azalma gösteriyor. Akşamları geç saatlere sarkan yemek saati ve ardından tercih edilen yağlı ve karbonhidratlı yemekler hesapsızca çok lezzetli olmuş diyerek aşırıya kaçınca evlendikten sonra eşlerin ortalama 4 kilo kadar almalarını sağlıyor. Bu alınan kiloların verilmesi pekte kolay olmuyor. Aile gezmelerinde, beraber yapılan tatillerde yeme içmenize dikkat etmemeniz büyük ölçüde kilo almanıza neden oluyor.

Nasıl önlem alınacağı konusunda dilerseniz bilgilenelim.

Akşamları televizyon karşısında ıvır zıvır diye adlandırdığımız cips ve çerez vb. yemek yerine birer saat rutin yürüyüşler yapmak akşam yemeklerinizi erime sağlıyor. Asansör kullanmak yerine merdiveni tercih edilmelidir. Akşamları yenen hamur işi tatlılar yerine mümkün olduğunca sütlü tatlılar tercih edilmelidir. Haşlanmış bir bardak yağsız ve tuzsuz mısır tercih etmeniz iki kaşık yoğurdun içine eklenecek olan kuru kayısı, yulaf ya da meyve parçacıkları hem hazımsızlık yaşatmaz hem de kilo alma kontrolünü büyük ölçüde sağlamış olursunuz. Basit ve ufak kısıtlamalarla kendinizi mutlu edebilirsiniz. Gün boyu gıdalardan alınan kalorinin yakılan kaloriden az olması gerekmektedir. Mesela metabolizma hızınız 1500 ise ve düzenli egzersiz yapmıyorsanız günlük besinlerden 1800 kalori almanız mevcut kilonuzu korumanızı sağlayacaktır. Ancak aldığınız günlük kalori miktarını düşürürseniz ve egzersiz yaparsanız kilo vermeye başlamış olursunuz.

Evlendikten sonra formda kalmak istiyorsanız sağlıklı az ve sık tercih edilen yemekler yerken yağlı yiyecekler ve hamur işlerinden kaçınılmalı düzenli egzersiz, birlikte yapılan yürüyüşler beraber yapılan diyetler ve eşlerin birbirine kilo almamak için destek olmaları büyük rol oynar.

loading...
Pinterestte Bizi Takip Et
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.