Evlenme Teklif Etmemesinin Nedenleri

12.817
Evlenme Teklif Etmemesinin Nedenleri

Çok seviyorsunuz hatta seviliyorsunuz, mükemmel biriyle birliktesiniz ama bir türlü beklediğiniz o teklif gelmiyor! Bu durumun nedenlerini bilmek, size bir sonraki adımı nasıl atmanız gerektiği hakkında yardımcı olacaktır. Bir türlü gelmeyen evlenme teklifinin altında yatan o sebepleri öğrenmek istiyorsanız bu yazımız tam size göre.

Kendini Hazır Hissetmiyordur
Size bağlanmak istememesinin nedeni, büyük bir ihtimalle henüz kendini böyle bir adıma hazır hissetmiyor olması olabilir. Muhtemelen hayata bakış açısı sizden farklıdır. İlişkinizden keyif alıyor ve sizinle vakit geçirmeyi istiyor olsa da bu farklılık size bağlanamamasının tam olarak ifadesidir. Süreç uzayacak olursa onun hazır olmasını beklemek isteyip istemediğinize karar vermek tamamen sizin elinizde.

İlişkinizi Bu Haliyle Seviyor Olabilir
Bazı erkekler için ilişkinin o anki hali yeterlidir. Büyünün bozulmasından korkarlar. Bu sizin düşündüğünüzün aksine, bağlanmamak için kötü bir neden değildir. Eğer ilişkiniz henüz yeniyse ona biraz zaman tanıyabilirsiniz, belki ileride güven tamamen oluştuğunda sizi kaybetmek istemeyecek ve fikri değişecektir.

Etraflarındaki Kötü Evliliklerden Korkarlar
Bazen erkekler evlenmekten çekinirler çünkü çevrelerindeki evlilik örnekleri hiç de hoş değildir. Boşanmış bir ailenin çocuğu olmak, ilgisiz bir babaya sahip olmak, annesi tarafından terkedilmek onda evlilik korkuları oluşmasına neden olmuş olabilir. Bu, onun kendi iç meselesidir ve birlikte zaman içerisinde güven sağlayarak bu süreci ona destek olarak atlatabilirsiniz.

Ağırdan Almayı Seviyordur
İlişkinizin evliliğe doğru gittiğini düşünen sevgiliniz şayet bundan eminse, belki de bu günlerin tadını çıkarmak istiyor ve yavaş hareket ediyor olabilir. Ona güveniyorsanız ve bunun farkına vardıysanız siz de keyfini çıkarmalısınız.

Bekar Kalmak İstiyor Olabilir
Eğer sevgiliniz bekar olmaktan keyif alan bir tipse, ileride size evlilik yolu görünmüyor demektir. Evlenmek istiyorsanız ve bundan tam olarak eminseniz yol yakınken bu ilişkiden vazgeçmeniz sizin için en hayırlısı olacaktır.

Sizi Tam Olarak Sevmiyordur
Kabullenmesi zor bir durum olsa da, belki de erkek arkadaşınız size evlenmek isteyecek kadar aşık değildir. İlişkilerdeki hisler her zaman karşılıklı olmayabilir.

Kötü Bir Deneyim Yaşamış Olabilir
Bu konudan tek muzdarip olanlar sadece kadınlar değildir. Erkek arkadaşınız da sizden önce kötü bir ilişki yaşamış olabilir ve bu nedenle sizinle olan ilişkisinde daha dikkatli davranıyordur. Eğer durum buysa iki seçeneğiniz var demektir; beklemek ve korkusunun azalmasını ummak ya da hayatınıza devam etmek.

Yolunda gitmeyen hiçbir şey için kendinizi üzmeyin ve zorlamayın. Size hak ettiğiniz değeri verecek ve sizinle evlenmek isteyecek doğru insan mutlaka karşınıza çıkacaktır.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.