Facebook Uyguları Silme

20.208
Facebook Uyguları Silme

Facebook’ta sizin adınıza paylaşım mı yapılıyor? Uygulamalar tarafından arkadaşlarınıza istek mi gönderiliyor? Reklam içerikli gönderilere mi maruz kalıyorsunuz? Ve bunlardan çoğu zaman arkadaşlarınızın uyarısı sonucunda haberiniz oluyor. Haberiniz olmadan sizin adınıza yapılan paylaşımları engellemenin, hatta silmenin, kısacası bu mağduriyetten tamamen kurtulmanın yolları var. Facebook’taki her uygulama sizin sandığınız kadar masum olmayabiliyor. Aslında en doğrusu, herhangi bir uygulama isteğini kabul ederken dikkat etmenizdir. Veya uygulamayı kabul ettikten sonra gerekli ayarlamaları yapabiliyor olmalısınız ki, başınız ağrımasın. Facebook uygulamalarını kontrol etme, düzenleme ve kaldırma işlemi 3 şekilde yapılabilir.

1- Facebook Uygulamaları Silme

Facebook uygulama kaldırma işlemi için; Facebook ana sayfanızın sol bölümündeki UYGULAMALAR yazan yere tıklamalısınız. Açılan sayfada sizin bugüne kadar kabul ettiğiniz veya isteğiniz dışındaki tüm uygulamalar karşınıza çıkacaktır. Örnek; “Candy Crash Saga” uygulaması hemen hemen herkeste mevcuttur. Bu uygulamayı tamamen kaldırmak veya düzenlemek için, mause işaretçinizi yazının en sağındaki yere sürüklediğinizde ayar anahtarı çıkacaktır. Ayar anahtarına sağ tıkladığınızda “uygulamayı kaldır” ve “ayarları düzenle” seçenekleri mevcuttur. Dilerseniz o uygulamayı tamamen kaldırabilirsiniz veya düzenle kısmına girerek bildirimleri kapatabilir, “paylaşımda bulunmak” seçeneğinden adınıza paylaşım yapılmasını engelleyebilirsiniz. Gereken tüm düzenlemeler bu alanda mevcuttur. Bu işlemi karşınıza çıkan tüm uygulamalar için tek tek yapmanız gerekiyor, böylelikle Facebook uygulama sorunu çözüme kavuşmuş olacaktır.

2- Facebook Uygulamaları Devre Dışı Bırakma

Facebook benim adıma paylaşım yapıyor yazılı şikayetlerle sık sık karşılaşırız. Hatta bu konuda zaman zaman arkadaşlarımızın uyarı yazılarını görüp, -acaba Facebook benim adıma da paylaşım yapıyor mu? diye tereddüt ederiz. Facebook uygulaması kullanmak istemiyor ve böyle bir endişeden kurtulma yolları arıyorsanız işte size çözüm. Facebook uygulamalarını devre dışı bırakmak, kapatmak için; Facebook ana sayfanızın en sağ üst bölümünden “ayarlar”a girin. Açılan sayfanın en sol bölümündeki “uygulamalar” kısmına tıklayın. Önünüze çıkan oyun ve uygulamalarınız olacaktır. Sayfanın en altına indiğinizde “Uygulamalar, İnternet Siteleri ve Eklentiler” yazılı bölümü göreceksiniz. Bu bölümdeki düzenle seçeneğine tıklayın ve sonrasında açılan küçük pencerenin altındaki ince mavi yazılı “Platformu Devre Dışı Bırak” kısmına tıklayın. Böylece tüm Facebook oyun ve uygulama isteklerini kapatma işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

3- Facebook Uygulama Görünürlüğünü Düzenleme ve Uygulama Kaldırma

Facebook’taki oyun ve uygulama isteklerinizi veya o uygulama ile ilgili paylaşımlarınızı kimlerin görebileceğini siz yönetebilirsiniz. Bunun için; Facebook ana sayfanızın en sağ üst bölümündeki “ayarlar”a girin. Açılan sayfanın en sol bölümündeki “uygulamalar” kısmına tıklayın. Burada tüm oyunlar ve uygulamalar mevcut şekilde önünüze dökülecektir. Her uygulamanın sağ tarafında “kaldır” ve “ayarları düzenle” seçeneği vardır. Buradan dilediğiniz uygulamayı bir tıkla tamamen kaldırabilirsiniz. “Düzenle”ye tıkladığınızda ise en başta “Uygulama görünürlüğü” kısmından “sadece ben” yapabilir veya kimlere görünmesini istiyorsanız o doğrultuda ayarlayabilirsiniz. Ayrıca yine bu kısımdaki “BU UYGULAMA ŞU BİLGİLERE ERİŞEBİLİR” yazısının altındaki bölümlerden “Arkadaş listene, E-posta adresine, Doğum gününe” seçenekleri karşısındaki tikleri kaldırabilirsiniz. Böylece üzerinde çalıştığınız uygulama bu kısımlara erişemeyecektir. Son olarak bu uygulamanın size istek göndermesini istemiyorsanız hemen bir alttaki “Sana bildirimler gönderme” yazan yerin karşısındaki yazıyı “Hayır” şeklinde ayarlamalısınız ve gerekli düzenlemelerden sonra kaydetmelisiniz.

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.