Genç Odası Dekorasyonu

1.218
Genç Odası Dekorasyonu

Genç Odası Dekorasyonu

 

Her insan kendi yaşadığı alanın kendi zevkine göre olmasını ister. Çocuklar da aynı şekilde kendi isteklerine göre dizayn edilen odada mutlu olacaklardır. Özgür kişiliklerinin, onları yansıttığını düşünerek sevdikleri bir ortamda vakit geçirmek hoşlarına gidecektir. Bundan dolayı genç odası dekorasyonu yaparken bazı ayrıntılara dikkat etmeniz gerekir.
Çocuğunuzun odasını dekore ederken onun fikirlerinden yararlanın. Ergenlik döneminde olan genç çocuğunuzun özel bir alanı olması onun daha huzurlu hissetmesini sağlayacaktır. Eğer iki kız kardeş ise, bu dönemde onlara iki ayrı kıyafet dolabı almanız onların kıyafet konusundaki rekabetini aza indirgeyecektir. Kendilerine özel küçük çekmeceli ve kilidi olan bir komidin onları daha huzurlu ve özel hissettirecektir. İki ayrı oda gibi gözükmesini sağlayacak ve kendi ortamlarının oluşmasına yardımcı olacaktır. Ranza iki genlik çağında olan genç için uygun bir yatak seçimi değildir. Yine birisi kendini daha özel hissederek kendi seçimini yapacak ve diğeri onun himayesinde gibi hissedecektir. Bu sayede şık genç odası dekore edebilirsiniz.

Kendilerine özel iki ayrı yatakları olmalıdır. Eğer iki erkek çocuğunuz var ise kıyafet dolaplarını ayrı ayrı almanız gerekmez. Erkekler arasında kıyafete dair rekabetten çok spor ve hobilerini yansıtabilecekleri alanlar ihtiyaç duyarlar. Mesela sevdikleri, hayran duydukları birinin posterini asabilecekleri bir alan gibi  Eğer iki kardeş biri kız biri erkek ise olabildiğince odalarını ayrı odalarda yapmaya çalışın. Çünkü bu dönemde iki farklı dönemden geçiyor olan kardeşler arasında çatışma çok olacaktır. Eğer imkanınız yok ise olabildiğince eşit bir oda yapmanız gerekmektedir.

Oda rengi seçimi artık ebeveynlerin seçimine göre olmamalıdır. Sizler sadece çocuklarınızın yol göstericisi olmalısınız. Bütçe doğrultusunda çocuğunuzun seçimlerini uygulamaya çalışın. Dolaplarının içerisine yerleştireceğiniz düzenleyici eşyalardan faydalanın hem düzenli bir görüntü elde edecek hem de istediği şeyi bulmasına yardımcı olacaktır.

Genç Odası Dekorasyonu

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.