Gençleştiren Yiyecekler

Gençleştiren Yiyecekler

Kırışıklar ve yaşlılık lekeleri, yaşlanmanın habercileridir. Yapılan cerrahi operasyonlar yerine, tüketilen besinlere dikkat edilirse yaş ilerlese de, belli bile olmayacaktır. Hatta bu besinler yaşlılığı engellemekle kalmayacak, gençleştirecek ve güzelleştirecektir.

Yeşil Çay Gençleştirir mi?

Yeşil çay çoğunlukla kilo verme ve yağ yakma amaçlı tüketilir. Fakat kimyasında bulundurmuş olduğu, antioksidanlarla yaşlılık belirtilerini azaltıyor ve yaşlılık hücrelerinin hızlı çalışmasını da önlüyerek gençleştiren besinler arasında yerini alıyor.

Ispanak Gençleştirir mi?

Ispanak, düzenli tüketildiğinde gençleştiren yiyecekler listesinde bulunuyor. Vücuttaki dokuların sıkılaşmasını sağlıyor ve böylelikle sarkmaları ya da kırışıklıkları tamamen en aza indiriyor.

Rezene Çayı Gençleştirir mi?

Rezene çayı doğrudan olmasa da, dolaylı yoldan yaşlanmayı önlüyor. Vücuda giren suyun yaramasını sağlıyor ve suyu vücutta tutarak, vücudun yenilenmesine yardımcı oluyor.

Elma Gençleştirir mi?

Elmanın cilt için faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Cildi parlatıyor, lekeleri azaltıyor, kilo verilmesinde yardımcı oluyor ve en önemlisi cildi gençleştiren besinler olarak biliniyor. Elma içerdiği fruktoz ile kan şekerini düzenleyip sabitliyor ve böylelikle yaşlanmayı hızlandıran insülini dengede tutuyor.

Soya Filizi Gençleştirir mi?

Soya filizi vücuttaki yaşlılık belirtilerine doğrudan etki ediyor, cildi sıkılaştırıyor ve cildi gençleştiren besinler kategorisine giriyor. Gerginleşen cilt ise, kırışıklıklara meydan okuyarak yaşlılığı önlüyor.

Balık Gençleştirir mi?

Balıklarda bulunan doğal yağlar ve asitleri vücudun çok işine yaramasını sağlıyor ve gençleştiren yiyecekler sırasına sokuyor. Yaşlanma hormonlarına etki ederek tamamen yaşlanmayı yavaşlatıyor. Somon, uskumru, hamsi, levrek ve özellikle ringa balığı gençleştiren balıklar arasında önemli yer tutuyor.

Sarımsak Gençleştirir mi?

Doğal antibiyotik olarak adlandırılan sarımsağın, genç kalmaya da etkisi var. Kimyasında bulunan allicin isimli madde ile cildin daha canlı ve parlak olmasını sağlıyor. Ayrıca kan dolaşımını hızlandırdığı içinde, kırışıklıklara karşı savaş açıyor.

Zeytinyağı Gençleştirir mi?

Zeytinyağı her cilde ve saç yapısına uygun olmakla birlikte, yaşılık lekelerini ortadan kaldırıyor ve daha parlak bir cilt oluşturuyor. İçeriğinde ki doymamış yağ ile vücuttaki kırışıkları yok ediyor ve kırışıklık oluşmasını da önlüyor.

Salatalık Gençleştirir mi?

Yaşlılık belirtileri olarak çıkan gözaltındaki morluklar, torbalar ve kırışıklar konusunda oldukça etkili olan salatalık ister maske, ister tonik olarak yaşlılığı önleyen sebzeler arasında geliyor. Salatalık gençleştiren yiyecekler arasındaki yerini koruyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.