Göbek Yağlarını Eriten Limon Zencefil Nane Kürü

117.943
Göbek Yağlarını Eriten Limon Zencefil Nane Kürü

Son zamanlarda fazla kilolar ile hemen hemen herkesin başı dertte. Özellikle yeme alışkanlıklarının fast food’a kayması ve evde herkesin çalışması nedeniyle akşam eve gelince taze yemek yapmak yerine abur cubur ile geçiştirilmesi bu kilo problemine sebep olmaktadır.
Sadece kilo problemi için değil sağlıksız beslenme vücutta pek çok ödem ve dolaşım bozukluğu da yaratmaktadır. Bu dolaşım bozukluklarını yok etmek için pek çok detox tarifi ve zayıflama kürleri piyasada mevcuttur. Bu kürler içerisinde en çok tercih edilen ve en etkili sonuçlar gösterilmesini sağlayan hiç şüphesiz Limon, Zencefil, Nane kürüdür.

Limon Zencefil Nane Kürü Malzemeleri

Yarım demet kadar saplarından ayıklanmış taze nane
100 gram taze zencefil
2 adet limon
4 -5 adet çubuk tarçın
2 salatalık (mümkün olduğunca ince uzun olanlarından değil etli olanlarından)
3 litre su

Limon Zencefil Nane Kürü Tarifi

Öncelikle limon ve taze zencefili küp küp kesiyorsunuz. Kestiğiniz limon ve zencefili bir sürahiye koyarak, üzerinde çubuk tarçınları ekliyorsunuz. 2 adet salatalığı küçük parçalara bölmeden önce bir süre buzlukta bekletirseniz, böldüğünüz parçalar suyun içerisinde daha kolay aroma verecektir. Salatalığın vücut için büyük sıkılaştırıcı ve selülit önleyici etkisi bulunmaktadır. Donmuş ve küçük parçalara bölünmüş salatalıkları da sürahiye ekledikten sonra, yapraklarına bıçak değmemiş el ile koparılmış naneleri de ekliyorsunuz. Son olarak 3 litre suyu koyup en az 1 gün boyunca buzdolabında bekletiyorsunuz.
Sağlık için zaten günde en az 2 litre su içmek gerekir. Bu kürün amacı su ihtiyacı yerine kürün tamamımın 1 günde içilmesidir. Bu kürü 1 hafta boyunca uygularsanız, midenizin hacimsel olarak küçüldüğünü bile gözlemleyebilirsiniz. Cildiniz yenilenir, gözenekleriniz sıkılaşır ve en önemlisi sağlıksız yaşamdan kaynaklanan toksin ve ödemi rahatlıkla atarsınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. derin dedi ki:

    Emziren annelerede onerirmisiniz

  2. Zuhal dedi ki:

    Kullandigimiz malzemeler hergun yenilenecekmidir.
    Yardimci olursaniz sevinirim