Kadınlar Duysun

Gökhan Zan’ın yardım çığlığı: Enkaz duruyor, kepçeler çalışmıyor

08.02.2023
27

Eski milli futbolcu ve Hatayspor Yardımcı Antrenörü Gökhan Zan, depremin vurduğu kentte kepçelerin AFAD’dan talimat alamadıkları için 2 gündür iş yapmadan beklediklerini söyledi.

Gökhan Zan’ın yardım çığlığı: Enkaz duruyor, kepçeler çalışmıyor

Hatayspor Yardımcı Antrenörü Gökhan Zan, depremin felaketinin yaşandığı kentte arama-kurtarma çalışmalarına ilişkin bilgilendirmede bulundu.

FOX TV canlı yayınına bağlanan eski milli futbolcu Zan, AFAD’dan talimat bekleyen kepçelerin 2 gündür kentte hiçbir iş yapmadan beklediklerini söyledi. Zan, şöyle konuştu;

“2 gündür kepçeler buradaydı zaten. Ben yetkililerle, buradaki şoförlerle çalışan arkadaşlarla konuşuyordum. Yalvardım, ‘Neden çalışmıyorsunuz’ diye. Dedikleri şey, ‘Sadece bizi AFAD yönlendirebilir, onların dışında hareket edemeyiz’. Daha sonra bir başkasına ‘Ne zaman çalışacaksınız?’ diye sordum. ‘Kayıt yapmadan, bizi yönlendirmeden yapamayız’ diyorlar. Ya neyi bekliyoruz! Cesetleri toplamayı mı bekliyoruz!”

Gökhan Zan, arama-kurtarma çalışmalarının çok yavaş olduğunu ve organizasyonu daha hızlı yapmaları gerektiğini belirterek, “Burada boş boş duruyorlar. Gelsinler, burada çekim yapsınlar. İnsanlığa sığmıyor. Ben göçük altında olan ailelerin sesi olmaya çalışıyorum” dedi.

Instagram hesabından kepçelerin boş durduğu görüntüleri paylaşan Gökhan Zan, videonun altına şu sözleri not düştü;

“Devlet büyüklerimizden ricamız halkımızın feryadını duysunlar. Durumlar çok vahim hatay dışardan göründüğü gibi değil. Yerle bir oldu buralar.Hayat durmuş. Ne olur daha hızlı hareket edilsin. İş makineleri daha hızlı koordine edilmezse enkazlardan çıkan sadece cesetler olacak ne olur tüm yetkililere yalvarıyorum bir can daha kurtarmak için duran tüm bu makineler hızlıca koordine edilmeli tüm ilçelere tüm mahallelere acilen gidilmesi gerekiyor. Hala ulaşılması gereken binlerce enkaz var .serinyoldan Antakya istikametine doğru giderken iki gündür şahit olduğum manzara.günlere dakikalara değil saniyeler bile çok önemli.Hatay kendi kaderine terk edilmesin. Devletin ne insan gücü varsa tüm imkanları seferber ederek artık sahaya çıkarması lazım. Zaman daralıyor”


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.