Mutlaka Bilinmesi Gereken 14 Güzellik Hilesi

Mutlaka Bilinmesi Gereken 14 Güzellik Hilesi

Hangi yaşta olursanız olun bu güzellik hilelerini bilmeniz gerekli! Kendini sürekli yenileyen ve değişen güzellik ve kozmetik sektörü ürünlerin satıyor fakat bu ürünlerle bir kadının nasıl daha güzel olabileceği hakkında bir öneri sunmuyor. Güzelleşmek ve kendinizi daha hissetmek için vereceğimiz bu küçük ayrıntılar aklınızda bulunsuz.

* Dudaklara hem doğal görünüm sunan hem de dikkatleri dudaklara çeken dudak tonunun iki ton koyusu renkte ruj sürmekle, makyajınız hafif görünecek aynı zamanda yüz hatlarınız seksileşecek.

* Uykusuz kaldığın günlerin sabahında. Şişmiş gözlerinize dayabilirseniz hafif hafif buz kompresi uygulayın. Dayanamam derseniz bir çift kaşığı buzlukta beklettikten sonra göz altlarınıza koyun. Bir süre sonra şişlikleriniz inerek gözleriniz daha canlı bir hal alacaktır.

* Saçlarınızı mümkün olduğunca doğal kurutmaya çalışın. Saç kurutma makinesi kullanmak zorundaysanız kurutmanın son aşamasını mutlaka en soğuk ayarıyla tamamlayın. Böylece daha canlı ve doğal görünümlü saçlara sahip olursunuz.

* Küçük gözlere sahip olanlar gözlerinin daha büyük görünmesini istediklerinde, göz makyajına geçmeden önce alt ve üst göz çevrelerine beyaz kalem uygulaması yapmaları yeterli olacaktır. G

* Sabahları kalktığınızda yüzdeki şişmeleri ve sarkmaları kısa sürede yok etmek için yapacağınız en güzel şey yüzünüzü soğuk suyla yıkamanızdır.

* Dudakların nemini en fazla yitirdiği zaman gecedir. Bu nedenle yatmadan önce dudalarınıza mutlaka bolca nemlendirici veya dudak kremi sürmelisiniz.

* Gözlerin yorgun görünümünü almak için göz çukurlarınıza hafif simli far sürmeniz yetecektir.

* Kapatıcınızı cilt tonunuzda seçmeye özen gösterin. Kullandığınız kapatıcı cildinizden daha açık veya koyu olursa kapatmak istediğiniz bölgeyi belirginleştirerek açığa çıkarmış olursunuz.

* Kapatıcınızı uygulayacağınız zamanı bilmeniz çok önemli. Kapatıcınızı mutlaka fondöteninizden sonra uygulamalısınız. Bu aynı zamanda daha az kapatıcı kullanmanıza ve daha doğal görünüme sahip olmanıza neden olur.

* Elmacık kemiklerinizin daha belirgin ve dolgun olması için az miktarda vazelinle üzerine kullandığınız pembe rujdan çok hafif uygulayabilirsiniz. Parlak ve canlı bir yüz için elmacıklara çok hafif pembe dudak bakımı uygula.

* Kirpiklere rimel uygulamasında sadece kirpik uçlarına sürmeyin. Rimeli kirpiklerin dibine de sürerseniz gözleriniz daha iri ve kirpikleriniz daha uzun görünecektir.

* Eğer rimeliniz kuruduysa ve o anda rimele ihtiyacınız varsa, kuruyan rimelinizi sıcak suda 1 dakika bekletmeniz rimelin çözülmesini sağlayacaktır.

* Cildinizin daha doğal göürünmesi için makyaj altına iyi bir nemlendiri veya az miktarda vazelin sürün.

* Makyajınızı temizlerken yüzünüzü mutlaka en az 2 defa yıkayın. İlki makyajı temizlerken, ikinci yıkama gözenekleri açarak cildinizi rahatlatacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ayşe Yağmur Başaran dedi ki:

    güzel ve faydalı bir yazı olmuş 🙂