Haftada 2 cm Saç Uzatmak Mümkün

16.318
Haftada 2 cm Saç Uzatmak Mümkün

Saçlarınız cansız, yıpranmış ve kısa kesilmiş durumda ise bunun için üzülmeyin saçlarınızı ilk haline dönüştürerek hızla uzamasını sağlamanız mümkündür. Güzellik bir bütündür, güzel bir yüz, güzel bir cilt özellikle güzel bir saç güzelliğinizi tamamlamanızı sağlayacak önemli bir faktördür. Günümüzde fazlaca kullanılan saç düzleştiriciler, hava kirliliği ve yetersiz beslenme, stresli yaşam gibi faktörler saçlarınızın hassaslaşmasına ve kırılması neden olmaktadır. Saçlarınızı bu olumsuz etkenlerden korumak, sağlıklı görünmesini ve hızlı uzamasını sağlamak için saçlarınızın düzenli bakımızı yapmalısınız. Düzenli bakın yaparsanız eğer saç nasıl uzar diye düşünmenize gerek kalmadan saçınız haftada 2 santim uzayabilir.

Saç Uzatmak İçin

Saçlarınızın hızlı ve güçlü uzaması için jojoba yağı, Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı gibi bakım ürünlerini de kullanmalısınız. Pek çok insan saç uzatma yönteminin işe yaramadığını düşünür. Yumurta akı saç bakımında geçmişten bu ya da kullanılan bir numaralı saç bakım ürünüdür. Saçlarınıza yumurta akını uygularsanız normalden on kat daha sağlıklı saçlara kavuşmanız mümkün olacaktır. Yumurta akını saçınıza sürdüğünüzde streç filme sararak bir saat bekletmelisiniz. Yumurta akını zeytinyağı ile karıştırarak saçlarınıza uygularsanız daha iyi bir sonuç almanız mümkündür.

Saç Uzatma Yöntemleri

Saç Uzatma Yöntemleri

  • Bol su içmelisiniz, su metabolizmanızı hızlandırarak vücuttan toksinlerin atılmasını sağlayan harika bir içecektir. Günde 8 bardak yanı 1,5 2 litre su içmek yalnız vücudunuza iyi gelmekle kalmaz, saçlarınızı daha da güçlendirecektir. Güçlü saç çabuk uzar, bu yöntemleri uygulayarak Haftada 2 Cm Saç Uzatmanız Mümkün olacaktır.
  • Sağlarınızı sık sık taramalısınız, sabah ahşam saç taramak baştaki kan akışını hızlandırır, saç diplerini besler, beslenen saç çabuk uzar. Yalnız saçlarınızı ıslakken fırçayla taramamalısınız. Bu saçlarınızın yıpranmasına ve kırılmasına neden olacaktır. Sentetik fırçalar yerine geniş dişli taraklar kullanmalısınız.
  • Duştan sonra saçlarınızı fön makinası ile kurutmamalısınız, fön makinası saçlarınızı güçsüzleştirir. Fön makinası saçlarınızdaki suyu buharlaştırır ve saçlarınızın nemini alır. Eğer illa kullanalım diyorsanız makinanın soğuk ayarını kullanmalısınız.
  • Saçlarınızın sağlıklı uzamasını sağlamanın bir başka yolu ise yeterli ve dengeli beslenme olacaktır. Protein yönünden zengin ürünleri tüketmelisiniz.
  • Bu tavsiyelere uyarak Saçlarınızın Haftada 2 Cm Uzamasını sağlayabilirsiniz. Saçlarınızı önemsemeli ve güzel saçlara sahip olarak güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Dilber dedi ki:

    keratin yüklemesi yapıyordu kuaförüm cok memnun kalmadım kendim evde yükledim saf keratin temin ederek daha güzel sonuçlar aldım