Hamilelikte saç boyanır mı?

2.653
Hamilelikte saç boyanır mı?

Gebelikte en çok rastlanan sorulardan biride hamilelikte saç boyanır mı? Boya maddesi diye satılan piyasada o kadar çok boya vardır ki hangisinin iyi olduğunu anlamak zordur. Boyaların içindeki kimyasallar bebeğe geçebilir bu da bebeğin gelişimini etkileyebilir o yüzden ilk üç ay kritik zamanlar olduğundan bebek için risk oluşturabilir.

Hamilelikte Saç boyamayla ilgili öneriler

Gebelikte kişi biraz bunalıma girdiğinden saç boyatmak ister fakat boya yaparken dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır saça boya yaparken saç diplerine fazla boya sürmemek lazım boya yapıldıktan sonra boyayı kafanızda çok bekletmeden yıkayınız doğal olan saç boyalarını tercih etmeniz hem sizin hem de bebeğinizin sağlığı açısından önemlidir. Boya yaptığınız ortam iyice havalandırılmış olması lazım uzun süre saçta kalıcı olan boyalar yerine kısa süreli boylar kullanılmalıdır. Hamilelikte saça kına yakımı hakkında uzmanlar hiçbir sıkıntı olmayacağını ve anne için sağlıklı olduğunu söylüyorlar gebelikte saç boyamanın klinik de ki araştırmalarda zararlı olduğuna dair bir bilgiye ulaşamadıklarını fakat ilerleyen zamanlarda sıkıntı olabileceğini söylüyorlar.

Hamilelikte Saç bakımı

Saçınızı boyadıktan sonra ılık suda iyice durulamanız gerekmektedir saçınızdaki boyanın uzun süreli olmamasına dikkat edelim saçlarınızı boya yapıldıktan bir süre sonra sert ve saç uçlarında kırılmalar meydana gelebilir bunu önlemek için badem yağı veya zeytin yağıyla haftada bir kez saçı yıkayarak hem saçın eski canlılığını geri getirir hem de saçınız daha parlak olmasına yardımcı olur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.