Hangi Makyaj Hataları Yaşlı Gösterir

83.780
Hangi Makyaj Hataları Yaşlı Gösterir

Doğru kullanıldığında çok iyi etkiler yaratan makyajı yanlış kullanmakta çok normal. Bu hatalar sonucunda olduğunuzdan daha yaşlı görünürsünüz. Peki nelere dikkat etmeliyim?
1) Yüzünüze Çok Fazla Pudra Sürmek; Yüzünüze çok fazla pudra sürerseniz kırışıkları ön plana çıkarmış olursunuz. Ölçülü kullanıldığı taktirde sizi olduğundan çok genç gösterebilir. Bu konuda dikkat etmeniz gerekenlerden biri, pudrayı pudra süngeriyle değilde fırça sürmek olmalıdır. Doğru kullanıldığı taktirde en önemli makyaj elemanı olabilir.

2)Parlak Ten;
Yüzünüzün ışıldamasını sağlan makyaj malzemeleri yüzünüzdeki çok ufak kusurları bile çok belli eder. Işılmadama sağlayan makyaj malzemelerinden daha çok tercih etmeniz gerek şey yüz nemlendiricileri olmalıdır. Aynı derecede ışıltı sağlarlar fakat nemlendirici detayları saklar.
3)Koyu Renk Ruj Tercih Etmek;

Ağır makyaj yapmak ustalık ve titizlik ister. Eğer bu ustalık derecesinde değil iseniz. Ruj renkleri dikkat etmeniz gerek şeylerdendir. Çok koyu renklerde ruj tercihleri yapmak yerine daha açık renkler tercih edilmedir.
4)Allığı Abartmak;

Öncelikle allığınızın rengi cildinizin rengi ile uyumlu olmalıdır. İki yanağa yerleştirilmiş kırmızılıklar sizi çocuk gibi gösterir yaşlı göstermez fakat yapılmaması gereken bir makyaj hatasıdır.
5)Kaşlar;

Kaşlarda yanlış yapılırsa en az makyaj kadar yaşlı gösterir. Bakışlarınızdaki anlamı ve yüzünüzün ana hatlarını belirleyen önemli etkenlerdendir. Çok ince alınmış kaşlar yüzünüze mutsuz, üzgün ve yaşlı bir hava getirir.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.