Hangi Saç Hataları Yaşlı Gösterir

40.787
Hangi Saç Hataları Yaşlı Gösterir

Saç bakımınızda ve saç stilinizdeki yapacağınız ufak değişiklikler sizi olduğunuzundan genç ya da yaşlı gösterebilir. Bu 5 maddedeki ipuçları ile sizi yaşlı gösterecek saç hatalarından uzak durabilirsiniz.

1- Saç Uçlarındaki Kırıklar;

Saç uçlarındaki kırıklar saçları olduğundan daha bakımsız gösterir ve kırıklar saçın tüm büyüsünü kaçırır. Bunlar yetmez gibi kişiyi olduğundan daha da yaşlı gösterir. Saçlarınızın sizi daha yaşlı göstermemesi için kırıklarınızı aldırmanız veya beyisleyici kremler kullanmalısınız.

2- Saçınızı Tamamen Sarıya Boyatmak;

Saçları komple sarıya boyatmak oldukça kötü bir hatadır. Saç renginiz, sadece saçlarınızı ilgilendirmez bunu yanı sıra teninizin pigmentlerini kaybetmesini sağlar ve sizi olduğundan daha yaşlı gösterir. Önerilen renk tercihleri, daha çok koyu renklerden yanadır. Renk tercihi yaparken aklınızda bulunsun.
3-Saçınızı Çok Koyu Renk Yapmak;

Tamamen sarıya boyatmak gibi çok koyu renklere boyatmakta bir saç hatasıdır. Kırışıklıkları, pürüzleri ortaya çıkarcağı gibi olduğundan da yaşlı görünmenize neden olacaktır. Bu yüzden renk tercihi yaparken dikkat edilmesi gerek husus çok açık ve çok kapalı renkleri tercih etmemektir. Orta tonlarda saç renkleri en ideal saç rengidir.
4- Saçlarınızı Aynı Boyda Kestirmeyin;

Çoğu mankenin düşman olduğu aynı boyda kesilen saçlar sizi olduğunuzdan yaşlı gösterecektir. Saç katları hoş bir hava yaratacağı gibi yaşlı göstermekten de uzaktır. Bu yüzden saçlarınızı kestirecekseniz hepsini aynı boy yapmamanız gerektiğini dikkate alın.
5- Fazla Uzun Kaküller;

Fazla uzun kaküller güzelliğinizi gizler yüzünüzü kapatır ve güzelliğinizi gizler. Güzelliğinizi gizliceği gibi sizi olduğundan yaşlı gösterir. Kaküller güzeldir fakat fazla uzun olanları o kadarda seçilmemesi gereken tercihlerdendir. Bunun yerine daha kısa kaküller saçınıza yeni bir hava getirir ve sizi daha da güzelliştirir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.