Kadınlar Duysun

Haydarcan Kılıçdoğan “Kahraman”…

03.11.2021
3.848
Haydarcan Kılıçdoğan “Kahraman”…

Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde bir grubun sözlü tacizine uğrayan iki kız çocuğuna yardım etmek isteyen Haydarcan Kılıçdoğan, iki kişinin bıçaklı saldırısına uğrayarak yaşamını yitirdi.

Yenimahalle Batıkent’te bir AVM önünde meydana gelen olayda, bir grubun tacizine uğrayan iki kız çocuğu olay yerinden geçmekte olan Haydarcan Kılıçdoğan’dan yardım istedi.

Kılıçdoğan ile uyardığı grup içeresinde bulunan Y.S ve M.T arasında tartışma yaşandı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu zanlılar Kılıçdoğan’ı bıçakla yaraladı.

YAŞAMINI YİTİRDİ

Ağır yaralanan Kılıçdoğan, ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Yenimahalle Eğitim Ve Araştırma Hastahanesine sevk edilen Kılıçdoğan, yaşamını yitirdi.

TUTUKLANDILAR

Bekçiler tarafından yakalanarak gözaltına alınan zanlılar, polis sorgusunun ardından çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandılar.

‘ÖLMESİNİ HAZMEDEMİYORUM’

Baba Nurettin Kılıçdoğan, “Oğlum orada gezerken iki tane kız çocuğu tacize uğruyor. Kız çocukları ‘ağabey bize yardım et’ diyorlar. Oğlum da ‘gençler ayıp oluyor, yapmayın’ diyor. Bunu demesiyle saldırmaları bir oluyor; görgü tanıklarının veya kızların söylediklerine göre. Söylenecek kelime bulmak çok kolay değil. Ancak her aile çocukları ile gurur duyar. Ben de çocuğumla gurur duyuyorum. Ölmesini hazmedemiyorum ama her insanın yapması gerektiği şeyi yaptığına inanıyorum. Ne mutlu ki bana böyle bir çocuk yetiştirebilmişim. Duyarlı çocuk yetiştirmişim. Söyleyecek başka bir şey bulamıyorum. Kelimelerle ifade etmek çok zor bu olayı” dedi.

Baba Kılıçdoğan, oğlunun tacizi engellemek isterken saldırıya uğradığını belirterek, “6 yerinde bıçak darbesi var. İki sefer ameliyat oldu, tedavisi olumlu gidiyordu ama kurtarılamadı” diye konuştu. (DHA)


Pinterestte Bizi Takip Et
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.