Her Kadının Uygulaması Gereken Güzellik Kuralları

153.117
Her Kadının Uygulaması Gereken Güzellik Kuralları

Güzel ve bakımlı bir kadın olmak zor bir şey değildir. Sadece kendinize vakit ayırmanız gerekiyor. Güzel ve bakımlı olmak için çok para harcamanıza bile gerek yok. Pürüzsüz bir cilt, prıl prıl saçlar, yumuşacık eller, güzel tırnaklar ve formda olan bir vücuta sahip olabilmek için aşşağıdaki önerlerimizi dikkate alarak sizde güzel ve bakımlı bir kadın olabilirsiniz.

İlk kuralımız cilt bakım ve peeling uygulamasıdır. Güzel ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek için düzenli bir şekilde cildinizi peeling uygulamanız gerekiyor. Aynı şekilde bir cilt bakımına da ihtiyacınız vardır. Peeling ve cilt bakım için çok pahalı ürünleri kullanmanıza gerek yoktur. yüz ve vücudunuza peeling uygulama için çok kolay bir yöntem vardır. Her banyo yapttığınız da bir kese yardımı ile çok güzel bir şekilde peeling yapabilirsiniz. Ve böylece cildinizde ki ölü hücrelerden kurtulmuş olursunuz. Bunun yanısıra cildinizi yoğurt veya salatalık maskesi uygulayarak cildinizi ferahlatabilirsiniz. Cildinizin kurumaması için sabah ve akşam bir nemlendirici ve güneş kremi sürerek cildinizi muhafaza edebilirsiniz. Cildinizi temizlemeden önce yatağa girmeyin, kendinize yapabileceğiniz en kötü şey budur. Ayrıca pürüzsüz bir cildi sahip olabilmek için günde en az sekiz bardak su içmeniz gerekiyor, böylece hem cildiniz hem saçlarınız canlı ve prıl prıl olur.

Saçlarınızı haftada en az iki kez yıkamanız gerekir. Saçlarınızı fazla yıkadığınız zaman şampuanın etkisinden saç deriniz kurur. Saç yağdan beslenir bu yüzden daha parlak ve canlı saçlar için haftada bir saçlarınıza bir kaç damla zeytinyağ sürebilirsiniz. Ayırca üç ayda bir saçlarınızı kestirmenizde fayda vardır. Saçlarınızı şekillendirme için ısı kullanmamaya dikkat etmeniz gerekir. Yüksek ısı saçınıza zarar verir ve saçlarınızı yıpratır.

Elleriniz ve tırnaklarınızı unutmayın. Tırnaklarınızı 15 günde bir evde basit bir şekilde manikür yapabilirsiniz. Yumuşak ellere sahip ola bilmek için ellerinize nemlendirici sürmeyi unutmayın.

En son kuralımız ise makyaj ve makyaj malzemeleri ile ilgilidir. daha hafif ve doğal makyaj yaparak kendi güzeliğinizi ortaya çilkabilirsiniz. Makyaj malzemelerinin son kullanma tarihini dikkate alarak kullanın.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.