Kadınlar Duysun

Hindistan Cevizi Yağı Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

15.02.2017
28.701
Hindistan Cevizi Yağı Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Hindistan cevizi yağı saçlara ve cilde çok iyi gelmektedir. Bu ürün doğal hindistan cevizini işlemden geçirerek yağını çıkartarak elde edilir. Özellikle yıpranmış ve cansız saçlar için çok etkili bir üründür. Saçınıza uyguladığınız yağın aynısını cildinize de uygulayabilirsiniz. Cildi besler ve ipeksi bir görünüş ortaya çıkarır.

Hindistan Cevizi Yağı Nedir

Hindistan cevizi yağı son zamanlar en çok kullanılan cilt bakım ve saç bakım ürünlerinin arasına girmiştir. İçerisinde bulunan yağ asitleri sayesinde diğer bütün doğal yağlardan daha etkili bir yapıya sahiptir. Hindistan cevizi yağı hem katı halde hemde sıvı halde bulunmamaktadır. Her ikisini de saç maskesi ve cilt bakım ürünü olarak kullana bilirsiniz. Kırışıklıklara birebir gelen bir üründür. Cildi yoğun bir şekilde nemlendirir bu yüzden kış aylarında dışarı çıkmadan önce kullanılması. Cildinizin daha sağlıklı ve bakımlı olmasını sağlar. Yağ asitleri sayesinde aynı zamanda metabolizmayı hızlandırır ve kilo vermenize yardımcı olur. Bunun için tek yapılması gereken şey yağ olan bölgelere sürülmesidir. Hindistan cevizi yağı kırk veya yıpranmış saçları onarır. Düzenli kullanımdan sonra daha canlı ve sağlıklı saçlara kavuşursunuz. Aynı zamanda saç uzamasında da oldukça etkilidir.

Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı

Hindistan cevizi yağını saçınıza uygulayacaksanız, ürünün katı yada sıvı olması fark etmez. Saçlarınız yağ ile kaplanasıya kadar sürünüz. Daha sonra 1 gece bekletiniz ve ertesi gün saçlarınızı yıkayınız. Vakit problemi çekenler ise bir adet fındık tanesi kadar avucunuzun içine alınız ve saça uygulayanız. Bu şekilde dışarıya dahil çıkabilirsiniz. Saçlarınız hem daha parlak görünecektir hemde canlı bir yapıya kavuşacaktır. Sıvı hindistan cevizi yağı kullanıyorsanız aynı şekilde çok az bir miktarda saçlarınıza sürebilirsiniz. Bu sayede gün içerisinde saçlarınızda elektriklenme görülmez. Hindistan cevizi yağını cilde uygulayacak iseniz her banyodan sonra cildinizin yağ oranına göre azlığı çokluğu belirleyip süre bilirsiniz. Hindistan cevizi yağında tek dikkat edilmesi gereken durum yüze uygulama işlemidir. Yüze bazen iyi gelmeye bilir. Bu yüzden ilk başta yüzünüzün belli bir kısmına çok az bir miktar da sürün ve yarım saat bekleyin. Eğer yüzünüzde herhangi bir sivilce veya kabarıklık gözükmezse rahatlıkla istediğiniz zaman yüz bölgenize de sürebilirsiniz demektir.


Pinterestte Bizi Takip Et
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.