Hızlı Makyajın Püf Noktaları

58.642
Hızlı Makyajın Püf Noktaları

Uyuyakaldınız, işe geç kaldınız, son anda bir davet aldınız ve zamanınız kısıtlı! Kim demiş kısa sürede güzel makyaj yapılamaz diye? İşte bu gibi durumlarda işinize yarayacak makyaj önerilerimiz ve ipuçları.

1. Makyaj Çantan Kullanıma Hazır Olsun
Makyaj çantasındaki gereksiz kalabalık sana zaman kaybettirir, bu nedenle kullanmadığın fazladan malzemelerini makyaj çantandan çıkar ve çantanı temizleyerek her an kullanıma hazır durumda bırak.

2. Fazla Cımbız Kullanmayın
Cımbızı fazla kullanmak kişiyi olduğundan yaşlı gösterir bu nedenle zorunlu olmadıkça kaşlarına dokunmamaya çalış. Bu şekilde hem zamandan kazanır hem de doğallığını korumuş olursun.

3. Oje Kullanırken
Uçuk tonları tercih et. Ojeni sürdükten sonra hızlıca kurutmak için saç kurutma makinesini kullanabilirsin veya ellerini yavaş akan soğuk suyun altına tutarak ojeni kurutabilirsin.

4. Makyajın Kalıcı Olması İçin
İl adımda hızlı bir peeling ya da temizleme ürünü ile yüzünüzü temizleyin ki ölü hücrelerden cildinizi kurtarın. Daha sonra nemlendiricinizi sürün; böylece cildinizin hem nem dengesi korunmuş olur hem de yaptığınız makyaj daha uzun süre yüzünüzde kalır.

5. Porselen Makyaj Görüntüsü Elde Etmek İçin
Makyajınızın net olmasını istiyorsanız makyaj sabitleyici fondötenlerin yardımına başvurabilirsiniz. Ten renginize uygun bir fondöten seçtikten sonra, allığı da unutmayın. Elmacık kemiklerinize süreceğiniz bronz tonlarda bir allık, yaz aylarında oldukça güzel görünür. Eğer teniniz bronzsa, fondötenden vazgeçip bronz bir pudra ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız; elmacık kemiklerinize çok hafif vazelin sürerek üzerine dudaklarınıza kullanacağınız rujunuzdan bir parça sürerek yayın.

6. Göz Makyajıyla Seksi Bir Görünüş Elde Edin
Vaktiniz az da olsa gözleriniz makyajınızın en önemli ayrıntısını oluşturduğu için maskara ve eyeliner sürmeden dışarı çıkmamalısınız. Kahverengi bir eyeliner’ı üst göz kapağınıza sürdükten sonra, yine kahverengi bir maskarayı kirpiklerinize sürerek gözlerinizi ön plana çıkarın. Daha seksi bir görünüş elde etmek istiyorsanız; yaza uygun bronz tonlarda bir farı göz kapağınızın üzerine sürebilirsiniz. Biraz daha pırıltılı açık altın sarısı tonu da kaşınızın alt tarafına uygulayın.

7. Makyajda Kaşları Atlamayın
Kaşlarınızda boşluklar varsa, boşlukları kaş kalemi yardımıyla doldurabilirsiniz. Böylece eyeliner ile iyice belirginleşen gözleriniz daha çekici görünür. En son fırça yardımıyla kaşlarınızı taramayı da unutmayın.

8. Makyajda Çarpıcı Dudaklar İçin
Yüzünüzdeki en göze çarpan yer gözlerden sonra dudaklardır. Normal günlerde dudaklarınızı beslemek ve nemlendirmek için vazelin kullanabilirsiniz. Düzenli kullandığınızda daha düzgün ve doldun dudaklara sahip olursunuz. Makyaj yaparken dudaklarınız için makyajınıza uygun tonlarda bir ruj seçerek parlatıcıyla tamamlayabilirsiniz. Uzun süre kalmasını istiyorsanız çıkmayan ruj kullanabilirsiniz. Renk seçiminde çok soluk olmayan pembe veya kırmızı tonlarından birini tercih edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.