İlişkinizi Nasıl Tazelersiniz

12.927
İlişkinizi Nasıl Tazelersiniz

Bir kişiyi çok severken ve oda sizi seviyorken hala aranızdaki aşk devam ediyorsa ama ilişkiniz montonlaşmış ise çok geçmeden adım atmak gerekir. İlişkinizin bir alışkanlığa dönüştüğünü farkına vardıysanız eğer bir şeyler yapma zamanı gelmiştir. Alışkanlıklardan dolayı ilişkinizin kötüye gitmesini çözmek zorundasınız. Bu çözümü tek başına üretmezsiniz. Duygulularınızın farkında olarak karşınızdaki insan ile konuşarak bir çözüme ulaşmalı ve birlikte adımlar atmalısınız. İşte, size ilişkinizi tazelemenin yolları.

İlişkinizi dinamik tutun
Sevgiliniz sizin evinizin bir eşyası değildir. Her iki tarafta ilişkiyi beslemek zorundadır. Ancak bir kişinin çabası tek başına işe yaramaz ilişki tazelemek için her iki tarafa da görevler düşmektedir.

İlişkinize önem verin
İlişkilerde aradaki bağa ve karşınızdaki insana değer ve önem vermek oldukça önemlidir. Her iki taraf ta değerli olduğunu hissederse aradaki bağ daha da güçlenir ve ilişki bir basamak daha ilerler. İlişkinize önem verdiğiniz gibi eşinize de önem verin ve onun olumlu yönlerini söyleyerek sürekli övün.
Duygularınızı dile getirmekten çekinmeyin.
‘Seni seviyorum’ cümlesinin büyüsüne inanın. Birbirinize sadece ilişkinin başarında dolu dolu bu sözü söylemek yerine ilişkinin ilerleyen süreçlerinde de bu laf ile ilişkinizi beslemelisiniz. Sohbet etmeye özen göstermeli ve birbirinizden bağımsız yaşadığınız hayatları birbirinize anlatıp paylaşmayı da ihmal etmeyin.

Birbirinize dokunun
Ten teması duyguların aktarılması için oldukça önemlidir. El ele tutuşmak, sarılmak, dokunmak ilişkinizin vazgeçilmezi olmalı. Aşkınızı dokunarak büyütmelisiniz. Partneriniz veya eşinize yapacağınız küçücük dokunuşlar bile onu mutlu edecektir.

Birlikte zaman geçirin
İlişkinizi tazelemek için kilit nokta birbirinize vakit ayırmaktır. Giderek daha az görüşmeye başladıysanız ve bundan hemen kurtulmak istiyorsanız hemen bir plan yapmalı, partnerinizi yoğun iş hayatından, hayatın koşuşturmasından çekip almalısınız. Rutinin dışına çıkmalı farklı aktiviteler yapmalısınız. Bu aşamada farklı restoranlar deneyebilir başka şehirler görebilirsiniz. Küçük jestler ile sevdiğiniz insanı şaşırtmayı deneyin ve ilişkinize bir dinamik kazandırın.

Sadakatten vazgeçmeyin
İlişkinin rutinleşmesi ile birlikte partnerinizden uzaklaştığınızda sıkıntılı dönemleri atlatmanız için başka kişilerle görüşmeye başlayabilir ve buda aranızdaki güvenin, sadakatin ve bağın daha da kopmasına sebep olur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Asya dedi ki:

    Çok doğru bir çok şeye katılıyorum ama biz kadınlar bunu yapmayı istesekte erkekler konuşup çözüme ulaşmaktan pek hoşlanmıyorlar…