İlişkiyi Bitirecek 12 Ayrılık Konuşması

22.952
İlişkiyi Bitirecek 12 Ayrılık Konuşması

Hiç kimse bir ilişkiye başlarken ilişkiyi bitirmeyi amaçlamasa da, bazen o ilişkinin bitmesi gerekir. Karşınızdakini kırmadan ayrılmak istediğinizi söylemenin bir yolu olmasa da ayrılık konuşması için daha az kırıcı olan yollar mevcut. İlişkilerin bitmesi bakımından pek çok farklı sebep söz konusu olabilmektedir. Sevginin bitmesi, heyecanın tükenmiş olması, aldatılma, hayatta başka şeylere odaklanma isteği, tükenmiş olmak gibi sebepler ilişkinin bitmesine sebep olabilir. Bu noktada bilinmesi gereken, tüm insanlar bakımından ortak olan genelgeçer bir kural vardır. İlişkiler tek kişinin çabalarıyla yürümez. Bir taraf sevmeye devam ederken diğerinin ilişkiyi bitirme isteği varsa, zorlansa da o ilişki bitmeye mahkumdur. İlişkinizi bitirmek istiyor ancak çözüm yolu bulamıyorsanız, sizler için derlediğimiz 12 ayrılık konuşması sorununuzu çözebilir.

Sen Daha İyilerine Layıksın
En çok rastlanan, neredeyse klişe sebeplerden biri haline gelmiş bu cümle ilişkide ayrılığın en gözle görünür belirtisidir. Karşı tarafı kırmamak için söyleyebileceğiniz bu cümleyle amacınıza ulaşmanız mümkün değil elbette. Yine de kırılınacak, üzülünecektir.

Sorun Sende Değil Bende
Bu cümleyi kurmakla ıssız adam olmaya bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Siz iyi değilsiniz, karşınızdakini sevmenize rağmen bu ilişki devam ederse onu üzeceksiniz, ona zarar vermeyiyse hiç istemiyorsunuz. Bu cümleler ayrılmak için size göre ideal.

Seni Artık Sevmiyorum
Bu ve benzeri cümlelerle daha kırıcı fakat daha samimi bir konuşma gerçekleştirebilirsiniz. Karşı taraf her halükarda üzüleceğinden, kafasında soru işareti bırakmamak adına bu tür cümlelere yer verilen bir konuşma daha etkili bir ayrılık konuşması olacaktır.

Seninle Vakit Geçirmek Artık Hoşuma Gitmiyor
Bu da oldukça kırıcı bir başka ayrılık konuşması cümlesi. Ancak, etkili olacağı kesin. Karşı tarafın egosunu zedeleyecek olsa da, umutlarının yeşermesine engel olabileceksiniz.

Farklı Kültürlere Sahibiz
Farklı kültürlerden gelmek ve farklı düşünce tarzlarına sahip olmak, anlaşmanızı imkansız kılabilir. Bununla mücadele etmek istemiyorsanız ya da mücadelenin işe yaramayacağını düşünüyorsanız düşüncelerinizi yumuşak ifadelerle açıklayabilirsiniz.

Biraz Ara Verelim
Bu cümleyle ayrılıktan bir önceki konuşmayı yapmış olacaksınız. Muhtemelen partneriniz bunu bir ayrılık konuşması olarak algılayacaktır.

Çok Yorgun ve Tükenmiş Haldeyim, Artık Yapamayacağım
Duygularınızı samimiyetle ifade etmeniz durumunda sorun çıkmayacaktır. Bu tür duygulara sahipseniz ve karşınızda anlayışlı bir partner varsa, ayrılık konuşmasının ardından ayrılık gelecektir.

Kötü Ayrılmayalım
Bunun bir yalan olduğunu bilmenize rağmen bu cümleyi kurarak da ayrılmaya karar verdiğinizi dolaylı yoldan iletmeniz mümkün.

Arkadaş Kalalım
Arkadaş kalmak istediğinizi söylediğinizde de dolaylı olarak ayrılma isteğiniz olduğunu belirtmiş olacaksınız.

İlişkimizde Heyecan Kalmadı
Bu cümle de ayrılık konuşması yapmakta olduğunuzun bir göstergesidir.

Sen Çok Değiştin
Karşı tarafın artık o sevdiğiniz kişi olmadığını, çok değiştiğini düşünüyorsanız yapacağınız ayrılık konuşmasında bunların hepsini söylemelisiniz.

Bu İlişki Beklentilerimi Karşılamıyor
Karşılanmayan beklentiler de ilişkiyi bitiren sebepler arasında. Bunu da konuşmanızda kullanabilirsiniz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.