İlk Buluşmada Söylenmemesi Gerekenler

43.224
İlk Buluşmada Söylenmemesi Gerekenler

Bir ilişkinin başlayabilmesi için ve düzgün şekilde ilerleyebilmesi için ilk buluşmada söylenmemesi gereken şeylere dikkat etmek gerekiyor. İlk buluşmada söylenmemesi gereken şeyler dile getirilirse; ilişki başlamadan sonlanabilir. İlk buluşmada hem söylediklerinize hem davranışlarınıza özen göstermeniz gerekiyor. Dış görünüş için elinizden geleni yaptıktan sonra davranışlar ve konuşmalar üzerine biraz düşünmelisiniz. Sadece dış görünüşe özen göstererek ne yazık ki bir ilişkiyi başlatamaz ve yürütemezsiniz.

Hislerin Sorgulanması Yanlış

Daha ilk buluşmadan karşınızdaki kişiye size ne hissettiğine yönelik sorular sormanız; baskı kurduğunuz hissini yaratabilir. Daha ilk görüşmeden hislerin sorgulanması karşıdaki kişiye ilk etaptan güven konusunda sorun olabileceğinin işaretini verebilir. İlk buluşmalarda hisler üzerine konuşmak yerine çiftler birbirini tanımak için çabalamalıdır. Kimse kimseden ilk andan sevgi ve aşk gibi duygular hissetmesini bekleyemez.

Evlilik Mevzularından Uzak Durulmalı

İlk görüşmede çiftler, daha çok nelerden hoşlandıkları, hobileri, yaşam biçimleri, işleri ve benzeri konulara odaklanmalıdır. İlk görüşmede evlilik ya da evlilik yolunda atılacak adımlar konusunda konuşulmamalıdır. Hatta bazı kişiler daha da ileri giderek çocuk mevzusuna kadar girmektedir ki bu daha da yanlıştır. İlk andan evlilik konusunda odaklanmak karşınızdaki kişiye sadece evlilik için birliktelik kurmak isteyen bir kişi olduğunu düşündürebilir. Aynı şekilde aileler konusunda da uzak durmak gerekecektir.

Maddi Konular Konuşulmamalı

İlk buluşmada çiftler birbirlerinin işlerinden söz edebilirler. Nerde çalıştıklarından, iş yerindeki konumlarından bahsedebilirler ama kazanç konusundan uzak durmak gereklidir. Doğrudan ne kadar maaş alındığı gibi konuların konuşulması ilişkinin başlangıç noktasından yanlış olacaktır. Bunun yanında kendi maddi durumunuzu iyi ya da kötü olsun dile getirmek hatalı bir davranıştır. Karşınızdaki kişiye kötü bir maddi durum karşısında yardım etmek zorunda hissettirebilir; ilişkiyi farklı yönlendirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.