Kadınlar Duysun

İstanbul Haşere İlaçlama

05.07.2018
155
İstanbul Haşere İlaçlama

Haşere olarak isimlendirilen canlılar, yaşamlarını hemen hemen her iklim koşulunda kolaylıkla devam ettirebilen canlılardır. En önemli özellikleri ise hızlı üremeleri ve kısa sürede çoğalmalarıdır. Nemli, sıcak, karanlık yerlerde, su kenarlarında, çöplüklerde gezindikleri için çok fazla mikrop ve virüs taşımaktadırlar. Açık alanlarda ve kapalı alanlarda bulunan haşereler, gezdikleri yerlere dışkı ve salya bırakırlar. İnsanların buralara temas etmesi ile tifo, tifüs, sarılık, kolera, verem, sıtma, kırım Kongo gibi önemli ve ölümle sonuçlanabilen birçok hastalığa neden olmaktadır. Dolayısıyla sadece pire ilaçlama gibi basit kabul edilen ilaçlama işlerinden değil, insan hayatını ve insan sağlığını koruyabilen ilaçlama işlerinden söz ettiğimiz kabul edebiliriz.

Haşere İlaçlama (Haşereyle Mücadele) Yöntemleri

Böcek, haşere ve kemirgenler, karanlık, nemli yerlerde, yarık ya da çatlaklarda, evlerde mutfakta ve kapı önlerindeki çöplerde, çatı aralarında, bodrumlarda yaşamayı tercih eden canlılardır. Bu yerlerin sürekli temiz tutulması gerekmektedir. Çünkü beslenebildikleri her yerde kolaylıkla üreyebilirler. Haşereler ile mücadele edilirken sıvı ilaçlama, kokulu ilaçlama, kokusuz ilaçlama ya da jel ilaçlama yöntemlerinden birisi uygulanır.

Sayılan yöntemlerden hangisinin uygulanacağının tespit edilmesi, Batı Haşere Kontrol Hizmetleri firması gibi böcek ilaçlama şirketleri tarafından ücretsiz olarak verilen keşif hizmeti sayesinde gerçekleşmektedir. Tabi bu hizmeti ücretsiz veren ve sunduğu diğer hizmetleri batibocekilaclama.com adresindeki sitesinde açıklayan Batı Haşere Kontrol Hizmetleri firmasının aksine, keşif hizmeti için ücret talep eden böcek ilaçlama firmaları da olabilir.

Batı Haşere Kontrol Hizmetleri firması, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı sertifikaya, ruhsata sahip olan bir firmadır. Garantili ve kesin çözüm için yardım alınabilecek olan firmalardan birisidir. Kullanılan kimyasal ilaçlar, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ilaçlardır. Biyosidal Ürün Uygulama Ruhsatı sahibi olan firma, dünyanın önde gelen şirketleri tarafından üretilen birinci sınıf biyosidal ürünleri kullanmaktadır. Böcek İlaçlama İstanbul şehrinde çok büyük bir sektör olmasına rağmen, onaylı, ruhsatlı ve uygun şartlarda hizmet veren, geniş olanakları ve hizmet ağı sayesinde şehrin tamamına hizmet sağlayan firma sayısı fazla değildir. Batı Haşere Kontrol Hizmetleri firması, bu özelliklerin tamamına sahip olması sayesinde haşere mücadele/böcek ilaçlama işlerinde yardım almayı tercih edebileceğiniz firmalar arasında ilk sırada yer almaktadır.

Böcek İlaçlama Fiyatları

Böcek ilaçlama fiyatları, iş sonunda sağlanan avantajlar hesaba katıldığında önemsiz rakamlar olarak kabul edilebilirler. Örnek verdiğimiz Batı Haşere Kontrol Hizmetleri firması tarafından 1-100 m2 büyüklüğündeki mekânların ilaçlanması için talep edilen ücret 60-80 TL olarak belirlenmiştir. Tabi Avrupa Yakası Böcek İlaçlama firmaları arasında bulunan bazı şirketlerden aynı alanlar için 40-50 TL ücret talep edildiği de görülebilir. Ama bu firmaların kullandıkları ilaçlar ikinci kalite olabilir, ilaçlama işinin sonunda istenen sonuç elde edilemeyebilir, çeşitli sağlık problemleri ile karşılaşılabilir. Dolayısıyla çok az bir miktar avantaj sağlamak amacıyla garantili sonuçlardan vazgeçmek uygun bir seçenek olmayabilir.

Böcek ilaçlama fiyatlarını etkileyen diğer bir unsur da verilen hizmetin süresi, kısa sürede hizmet sağlanması olabilir. Batı Haşere Kontrol Hizmetleri, İstanbul şehrinin her semtine bir saat içinde hizmet sunabilmektedir. Oysa Anadolu Yakası İstanbul Böcek İlaçlama firmalarının birçoğu Avrupa yakasına hizmet vermeyen, Anadolu yakasında sadece belli bölgelere hizmet veren ve genellikle randevu vererek çalışan firmalardır. Yani böcek ilaçlama işinin yapılması için birkaç gün hatta daha fazla bir süre beklemeniz gerekebilir. Batı Haşere Kontrol Hizmetleri firması ve onun kalitesinde hizmet sunan birkaç firma ise, acil böcek ilaçlama hizmeti sunabilen, şehrin her noktasına bir saat içinde ulaşabilen firmalardır. Dolayısıyla 20-30 TL fark karşılığında sonuç garantili ve kısa sürede tamamlanan böcek ilaçlama hizmetleri sunan Batı Haşere Kontrol Hizmetleri firması, böcek ilaçlama firması seçiminde ilk sırada kalmayı hak eden bir firma olarak görünmektedir. Firmanın sunduğu hizmetler, iletişim bilgileri ve diğer ayrıntılar, firmanın kendi web sitesinde verilen bilgilerdir.

- Sponsor Bağlantılar -
loading...