Kabızlık İçin Bitkisel Çaylar

Kabızlık metabolizması yeterince hızlı çalışmayanlar için, yeterince sebze tüketmeyen veya bol su içmeyenler için karşılaşması çok da şok edici bir durum değildir. Özellikle hareketsiz yaşamın sonuçlarından biri olarak ortaya çıkar ve çoğu zaman çok rahatsızlıklara sebep olur.

Kabızlık İçin Bitkisel Çaylar

Eğilmeyi, hareket etmeyi, su içmeyi zorlaştırır. Durumun üzerine gidilmedikçe daha da ciddileşir ve kronik bir hal alarak bağırsak tembelliği artık yerleşir. Bunun için ilaçlardan yardım alabileceğiniz gibi kabızlık için çözüm olabilecek kabızlık için çayları tercih edebilir ve bunun yanı sıra hayatınıza birkaç egzersiz ve bol su katabilirsiniz.

Kabızlık için Çay

Kabızlık için çay tercih etmek gün içerisinde çalışan kişiler için yapılabilecek en kolay yollardan birisidir. Bu sayede metabolizma hızlanacak ve şişkinliklerden kurtulabileceksiniz.

Nane Çayı: Nane çayı tercih etmek özellikle ferahlık vermesinin yanı sıra, özellikle mide bulantısı gibi durumlarda tek yardımcınız diyebiliriz. Kabızlık uzun süre devam ediyorsa sonuç olarak artık mide bulantısı başlayacak ve daha da rahatsız olmanıza neden olacak. Bunun için nane çayı tercih edebilirsiniz.

Rezene Çayı: Uzun süren kabızlık sonucu bağırsaklar dayanamazlar ve sıkışmaya başlarlar. Bunun sonucu olarak karnımızda kasılma, kramp gibi sorunlar meydana gelir ve ne rahat oturabilir nede rahat ayakta durabiliriz. Buna çözüm olarak rezene çayı tercih edilmelidir.

Kuşburnu Çayı: ağrı kesici özelliği bulunan kuşburnu çayı bağırsakları hızlı çalıştırır ve toksinlerden arındırır.

Bunların dışında zencefil çayı, adaçayı, elma çayı, ısırgan otu çayı gibi çaylar da tercih edilebilir.

Kabızlık İçin Çözüm

Eğer kabızlık hayatınıza yavaş yavaş yerleşmeye başladıysa vücudunuza iyi bakmadığınızın sinyalini veriyor demektir. Bunun için öncelikle sağlıklı yaşamaya başlamanız gereklidir. Böylede vücuttan atılması gerekenleri rahatlıkla atabilin. Bunun için özellikle bağırsak bölgesine yönelik egzersizler yapılmalı, açık havada yürüyüş yapılmalı, bol bol su, sebze ve meyve tüketilmeli. Çözüm vücudunuza iyi bakmaktan geçer. Eğer hareketsiz ve sağlıksız yaşarsanız bağırsaklarınız da tembelleşir ve atıklardan kurtulmanız sancılı ve ağılı bir hal alır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.