Kadına Değer Katan Özellikler

297.973
Kadına Değer Katan Özellikler

Bir kadına değer katan özellikleridir. Kadın bütünüyle güzeldir ve erkekler kadınların bazı özelliklerine daha çok dikkat ediyor. Öyle ki bir kadında o özellikler yoksa, bazı erkekler o kadınlardan anında uzaklaşabiliyor. Güzel olmak ilişkilerde ne kadar önemli bir etken olsa da, her zaman yeterli olamayabiliyor. Peki bir erkeğin gözünde bir kadına değer katan özellikler nelerdir? Bu özellikler sadece erkeklerin gözünde değerli olmak için değil, aynı zamanda kadınlara hayatın her alanında değer katacağı için oldukça önemli. İşte hayatınızı etkileyebilecek o özellikler.

1- Kadına en çok yakışan değerlerden biri zekasıdır. Zeki ve aklını kullanabilen bir kadın ise erkeklerin gözünde her zaman daha değerlidir.

2- Gerçekçi olmak. Hayal kurmak ve hayal dünyasında yaşamak her ne kadar güzel olsa da, hayatın gerçeklerden ibaret olduğu kaçınılmazdır. Bu nedenle gerçekçi olabilmek ve bunu yaşamına yansıtmak kadını daha çekici kılar.

3- Nerede ne yapması gerektiğini bilen kadın her ortamda saygın ve değerli görülür. Yenine göre hareket edebilmek kadına değer katar, toplumun ve erkeklerin gözünde vazgeçilmez bir yere ulaşır.

4- Sosyalliği abartmayan kadın. Göz önünde olabilmek için fazla sosyalleşmek ve bu durumu abartılı şekilde yapmak tam tersine farklı bir imaj yaratabilir. Sosyalliği yerinde ve dozunda genişletebilmek hem zeka hem denge gerektirir. Bunu başarabilen bir kadın da zaten çoğu şeyi başarmış olur.

5- Yaşına uygun hareket edebilen ve yaşadığı ortama ayak uydurabilen kadın vazgeçilmezdir. Abartısız, yerinde davranışlarıyla her şartta ve koşulda sevilen, sayılan kadını kim yanında görmek istemez ki?

6- En iyi şeylere sahip olmak için elinden gelen gayreti gösteren, aynı zamanda sahip olduklarının kıymetini bilen kadın değerlidir. Bu özellikte bir kadın evine, eşine ve çocuklarına da son derece düşkündür.

7- Bazı kadınlar sırf hayatı istediği yönde gitsin diye yalanlara başvurabilirler. Bencillik yapmayan ve hayatı farklı yönde ilerlesin diye yalanlar söylemeyen kadın özelliği bir erkeğin kadınlarda en fazla dikkat ettiği özelliklerdendir.

8- Maneviyat sahibi olan kadınlar. Maddiyatı maneviyatın önüne koymayan, en zor şartlarda bile duygularını kontrol edebilen, yaşadığı kötü şeyleri sürekli su yüzüne çıkarmayan kadın değer sahibi kadındır.

9- Erkeğin ilgisini süsüyle, makyajıyla ve abartılı hareketleriyle değil de, zekasıyla ve dengeli tavırlarıyla üzerine çekmeye çalışan kadın bir erkek için vazgeçilmez, aynı zamanda etkileyicidir.

10- Ev işleri, çocuklar, kariyer ve ilişkilerini düzene sokabilen kadın, kendine güvenli ve saygın olmayı hakeder. Toplum içinde de değerli bir yere sahiptir. Sevdiği insanın vazgeçilmezi olur.

11- Özgürlüğünü eline almış fakat bu durumu koz olarak kullanmayan, her konuda akılcı ve tutarlı davranabilen kadın erkeklerin dikkatini çeken kadın özelliklerindendir.

12- Yerinde saymayan, hayatın her alanında kendini geliştirebilen, hobileri olan, eğlenmesini bilen, neşeli kadınlar değerli kadınlardır. Bu kadının kendine de değer verdiğinin göstergesidir.

13- Kendine değer veren, herşeyi olduğu gibi kabul debilen, sevdiği insanı değiştirmeye çalışmayan kadından daha güzeli de yoktur. Özellikle bir erkek, kadında en fazla bu özelliklere değer verir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.