Kadınlar Neden Aldatır ? Kadınların Aldatma Nedenleri

223.805
Kadınlar Neden Aldatır ? Kadınların Aldatma Nedenleri

Aldatan sadece erkekler midir? Kadınlar aldatır mı, aldatırsa neden aldatır? Aldatma dendiğinde ilk akla gelen cinsiyet erkeklerdir. Toplumumuzda aldatmak, özellikle de kadının aldatması hiç hoş görülmüyor olsa da bu kaçınılmaz gerçektir. Peki kadın neden aldatır?

Kadın Erkeklerden Almak İçin Aldatabilir!
Erkekler kendileri ne yaparlarsa yapsın kadınının ona sadık kalacağına inanır. Kadın o an için farklı sebeplerle veya hala sevdiği için affetse de bunu asla unutmaz ve fazlasıyla incinmiştir. İlerleyen zamanlarda sevdiği insanı eskisi kadar sevemeyen aldatılan kadın, intikam almak için ve kırılan gururunu tamir için aldatmaya yönelebilir. Özgüvenini tekrar kazanmak, hala beğiniliyor olduğunu kendine ispatlamak ve yaşayamadığı duyguları yaşayabilmek için gizlice aldatma yoluna başburabilir. Ve kadın aldattığı zaman yakalanma oranı çok düşüktür.

Kadın Yeni Bir Heyecan İçin Aldatabilir!
Evliliklerin yıllanmasıyla birlikte ilişkilerdeki ilk günkü heyecan ve kadının erkekten gördüğü deli gibi ilgi azalır. Bu da kadının hayatından şikayetçi olması ve mutsuzlaşmasıyla devam eder. Heyecanını kaybeden evliliklerde aldatan taraf sadece erkekler değildir, kadınlar da aldatabilir. Böyle evliliklerde erkeklerin aldatma nedenleri cinselliktir, kadının aldatması ise yıpranan duygularını tatmin ve yeni heyecandır. Kadınlar genellikle içinde aşk olmayan bir ilişkiye adım atmazlar.

Kadın İlgisiz Kalırsa Aldatabilir!
Kadınlar değer görmediğini hissettiğinde ve ilgisiz kaldıklarında aldatabilirler. Kadın doğası gereği ilgi görmekten ve iltifatlardan fazlasıyla hoşlanır. Erkekler ise evlenene kadar kadınları ilgi komasına sokarlar, sonrasında nasılsa benim duygusuyla harket ederlerse ilgileri azalabilir. Bu durum kadın açısından hiç hoş bir durum oluşturmaz. Bazı kadınlar bu durumu kabullenir ve yetinirken, bazıları ise aldatma eğilimi gösterebiliyor.

Aşk Kapıyı Aniden Çalarsa Kadın Aldatabilir!
Bazı evliliklerde çiftler hiç sorun yaşamasalar da, aniden karşılarına çıkan aş nedeniyle birbirlerini aldatabiliyorlar. Kadınlar aşk konusunda daha cesurdurlar. Aşık oldukları kişiye aşlarını kolayca itiraf edebilir ve her ne olursa olsun onunla sonsuza kadar yaşayabileceğini dile getirebiliyor. Bazı kadınlar ise aşık olsalar bile bunu gizleyebiliyorlar, çünkü kendilerine göre hiçbir erkek aşkını haketmiyordur. Sonuç olarak her zaman olma da anidn aşık olan kadın eşini aldatabilir.

Kadın Kendini İspatlamak İçin Aldatabilir!
Kocasından iş dolayısıyla veya belli sebeplerle ayrı kalmak zorunda kalan kadın, içine düştüğü duygusal boşluk ve kendini ispat için aldatabilir. Genellikle ayrılmayı düşünmezler. Yaşadığı hayatı sorgulayarak, kabuğundan çıkarı nasıl çıkabileceğinin yollarını arar. Bu türden düşüncelere kapıldığında yalnız bırakılan bir kadın eşini aldatabilir.

Kadın Seks Arayışı İle Aldatabilir!
Evliliklerde cinsel hayatın önemi gözardı edilemeyecek kadar büyüktür. Eşiyle seks yapmaktan yeteri kadar hoşlanmayan ve orgazm olamayan kadınlar, bu duygu arayışı içinde eşlerini aldatabiliyorlar. Bu durumu eşleri ile

Kadın Eşinin Eksikliği Nedeniyle Aldatabilir!
Bazı erkekler iş ve kariyerlerine eşlerinden daha fazla önem veriler. Eve geç gelir, toplantıdan toplantıya koşarlar. Her anlamda yalnız bırakılan kadın ise içine düştüğü boşluğu dolduracak duyguyu sosyal paylaşım ağlarında arayabilir.

Kadın Monoton Evliliğinde Eski Sevgiliyle Aldatabilir!
Monoton giden evliliklerde kadınlar eşlerine inat ve bazı şeyleri ispat için eski sevgilisine yönelebilir. Kadınlar doğduklarından itibaren her durumda ilgi görmek ve sevilmek isterler. Seksi ve çekici bulunmak ise en büyük arzularıdır. Eğer bir kadın eski sevgilisinde bulduğu duyguların fazlasını eşinde bulamadıysa, evlendikten sonra bu duygular daha da gerilemişse, kendisi de bir geri dönüş yapabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.