Kadınlara En Çok Yakışan Meslekler

122.940
Kadınlara En Çok Yakışan Meslekler

İyi bir kariyer ve yaptığı meslekle daha güzel görünmek her kadının hayali olsa gerek. Meslek sahibi olmak için uzun yıllar okumak ve çok çalışmak gerekiyor. Yapmaktan mutlu olacağı işi yapmak herkesin hayalidir. Yapılan araştımalarla çıkan sonuçlara göre belirlenen bu 10 meslek kadınlara en fazla yakışan meslekler arasında. Peki dünyada kadınlara kazandırırken aynı zamanda en çok yakışan meslekleri öğrenmeye ne dersiniz? Siz de bu meslekleri öğrenin, belki tercihinizi bunlardan biri yönünde yaparsınız. İşte kadınlara diğer mesleklerden daha çok yakışan 10 meslek.

1- BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI
Çağımızın önde gelen ve en çok iş gücüne sahip olan mesleklerden biridir bilgisayar proğramcılığı. Şimdilik bu mesleği icra eden çok az kadın olsa da, gün geçtikçe bu oran artmakta.

2- CERRAHLIK
Kazancı oldukça yüksek, aynı zamanda ilerleme imkanınızın olduğu zor bir meslek dalı. Hatane ortamlarına kolay alışabileceğinizi ve yüksek tempoya ayak uydurabileceğinizi düşüyorsanız seçebileceğiliz en iyi meslek dallarından biri cerrahlıktır.

3- AVUKATLIK
Avukatlık meslekler arasında kadınlar arasında en fazla icra edilen meslek olmasının yanında, bir kadına oldukça fazla yakışıyor. Eğitim süreci ve sonrası oldukça meşakkatli olan bu meslek hırs ve azim gerektiriyor. Siz de bu özelliklere sahip iseniz avukatlık yapmayı düşünebilirsiniz.

4- ECZACILIK
Yapılan araştırmalarda dünyada en fazla para kazandıran meslekler arasında eczacılık gelmektedir. Fakat bu mesleği icra edenlerin çoğu erkektir. Son yıllarda kadınların da tercih etmeye başladığı eczacılık mesleğine siz de gelecek planlarınızda yer verebilirsiniz.

5- PSİKOLOG
Son yıllarda dünyada ve günlük hayatta yaşanan onlarca soruna paralel olarak gelişen psikolojik sorunlar doğal olarak psikoljik hastalıkları da beraberinde getiriyor. Bu da psikologlara daha fazla ihtiyaç duyulduğu anlamına geliyor. Kadınların ise psikoloji konularından erkeklerden daha iyi anladığı ise bir gerçektir. Aynı zamanda insanlar psikolog olarak karşılarında daha çok kadın görmek istiyor ve daha çok yakıştığını düşünüyorlar. Her anlamda kadınların yapılarına uygun olan psikolog mesleğini siz de kendinize uygun ve yakın buluyorsanız tercihleriniz arasına ekleyebilirsiniz.

6- AŞÇILIK
Mutfak denilince akla ilk gelen kadınlar olmasına rağmen aşçılık mesleğini en fazla icra edenler erkeklerdir. Kadınlara da çok yakıştırılan aşçılık mesleği aynı zamanda dünyada en fazla para kazandıran mesleklerin başlarında geliyor. Yemek yapmaktan hoşlanıyor ve kendinize bu konuda güveniyorsanız sizi de mutfağa alabiliriz.

7- İDARİ YÖNETİCİLİK
İdari işlerde yöneticilik mesleğinde erkekleri görmeye alışık olsak ta, son yıllarda kadınlar da bu işe el atmış durumda. Araştırmalar kadınların yöneticik yapmayı sevdiğini ve erkeklerin kadınları bu mesleği icra ederken görmekten hoşlandığını gösteriyor.

8- PİLOTLUK
Tartışılmaz bir gerçek varsa o da meslekler arasında kazancı en iyi mesleklerden birinin pilotluk mesleği olduğudur. Üstelik çok ta keyifli. Yaptığınız iş oranında hem farklı yerler görüyorsunuz hem de çok para kazanıyorsunuz. Ve kadın pilotlar erkeklere göre oldukça az. Siz de bu mesleği icra ederek hem gözde olabilir hem de yüksek kazanca sahip olabilirsiniz.

9- İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİCİLİĞİ
İnsan kaynakları mesleğini yapan kadın yüzdesi dünyada yalnızca %25’tir. İyi bir eğitim ve azimle siz de bu mesleği icra edebilir ve bu yüzdeye katılabilirsiniz.

10- FİZYO-TERAPİSTLİK
Son yıllarda kadınların en fazla yöneldiği meslekler arasındadır. Bu mesleği yaparken sabır gerektirdiği için kadınlar fizyo-terapist alanında aranılan ve beğenilen taraf olmaktadır. Hala büyük açığı bulunan bu meslek gelecek vaadediyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.