Kadınlar Duysun

Kadınların Güzellik Sırrı Badem Göz Estetiği

12.03.2020
2.264

Badem göz estetiği, kadınların çok daha estetik bir görünüme ulaşmasını sağlarken son derece başarılı ve yan etkisiz uygulamaların başında gelmektedir.

Kadınların Güzellik Sırrı Badem Göz Estetiği

Badem göz estetiği, ilerleyen yaş, genetik faktörler ve yaşam tarzı gibi durumlardan kaynaklı yüz bölgesi deforme olmuş kişilere uygulanmaktadır. Çünkü yüz bölgesinin ilk dikkat çeken organı olan gözlerin, estetik kaygılara neden olduğu bilinmektedir. Öte yandan yüzdeki yorgunluğu ortadan kaldırmak için ve elbette kadınların daha güzel bir görünüme ulaşması için badem göz estetiği son zamanlarda en çok tercih edilen uygulamalar arasında yerini almıştır.

Kimler Badem Göz Estetiği Yaptırabilir?

18 yaş ve üzerindeki bayanların tercih ettiği badem göz estetiği yaşın ilerlemesine bağlı olarak ortaya çıkan göz kapaklarındaki sarkmaların engellenmesi için de yapılabilir. Ayrıca göz simetrisi bozuk olanlar ve aşırı mimiklerden kaynaklı göz altı deformasyona uğrayan bayanlar da badem göz estetiğinden faydalanabilir.

Badem Göz Estetiği Nasıl Uygulanır?

Lokal anestezi altında göz çevresine uygulanan bu işleme kesi atılarak başlanır. Gözün dış bölgesinden atılacak kesinin ardından cerrahi iplikler kullanılarak ilgili alan gerdirilir. İşlemden sonra ortaya çıkan görünüm ise kadınların güzellik sırrı olan badem göz ameliyatının ne kadar başarılı olduğunu göstermektedir.

Badem Göz Ameliyatı

Badem Göz Ameliyatı

Gerdirilen cerrahi iplik sayesinde gözler yukarıya doğru çekilir. İşlem sonrasında kesi bölgesine dikiş atılır ve bu dikişlerin kalıcı olmadığı bilinir. Kadınlar uygulama sonrasında çok daha çekici ve güzel bir yüz görünümüne ulaşmaktadır.

Badem Göz Estetiği Sonrası

İşlemden sonra hastalar gündelik yaşamına geri dönebilir. Sadece 1 veya 2 gün dinlenerek cerrahın önerilerine dikkat edilmelidir. Aynı zamanda medikal destek alınmalıdır. Yine bu süreçte tozlu ortamlardan uzak durması gereken hastaların gözü darbelerden koruması önemlidir. İlk 1 hafta boyunca sıcak suyla duş alınmaması, işlemin daha kısa sürede sonuç vermesini sağlar.

Badem Göz Estetiği Kalıcı mıdır?

Badem göz estetiği 7-8 yıla kadar kalıcılığını korumaktadır. Elbette bu süreçte göz kapaklarında oluşabilecek sarkmalara karşı yeniden aksiyon alınabilir. Herhangi bir riski olmayan badem göz estetiğinin sonuç olarak kadınlarda bir güzellik estetiği uygulaması olduğu bilinmektedir.


Pinterestte Bizi Takip Et
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.