Kadınlar Duysun

Karabiberin Faydaları Karabiberin Kullanım Alanları

25.01.2017
864
Karabiberin Faydaları Karabiberin Kullanım Alanları

Eşsiz lezzeti ile karabiber, her yemeğe son derece yakışan en popüler baharatlardandır. Lezzeti ile neredeyse her türlü yemek için kullanılabilen karabiber aynı zamanda ciddi faydaları ile de farklı yerini korur. Sindirim ve solunum sistemin yanı sıra sigarayı bıraktırma özelliğine birçok yerde etkisini gösteren bu eşsiz baharatın nelere yaradığını görünce siz de şaşıracaksınız.

Karabiberin Faydaları

Solunum Yollarına Çok İyi Gelir
Bir miktar kaynar suyun içine birkaç damla karabiber yağı ekleyin ve bir havlu yardımı ile buğu yapın. İçinize her çekişinizde karabiberin solunum yolunuzu rahatlattığını ve tıkanıklıkların kısa sürede açıldığını fark edeceksiniz.

Ciğerleri Ve Boğazı Temizler
Neredeyse her evde bulunan ve her yemeğe eklenebilen karabiber adeta mucize bir baharattır. Ciğerleri temizleyerek öksürüğünüzü kesmesi için yalnızca karabibere bulanmış bir parça limonu yiyin. Eğer sorununun boğazınızda ise sıcak ve açık ballı karabiberli çay ile nefesinizi ve boğazınızı yumuşatabilirsiniz.

Çamaşır Makinesinde De İşe Yarar
Karabiberin faydaları yalnızca insan vücudu üzerine değildir. Koyu renkli çamaşırları makineye atmadan önce kazanın içine az bir miktar karabiber koyarsanız çamaşırlarınızın renklerinin canlandığı göreceksiniz.

Kas Ağrılarından Karabiber İle Kurtulun
Karabiber yağı oldukça ciddi bir ısıtıcı etkiye sahiptir. Bu sayede karabiber yağı kullanılarak yapılan masajlar kasların hızla açılmasını ve ağrıların kısa sürede yok olmasına yardımcı olur. Karabiber iç sistemlere olduğu kadar dış sistemlere de destek olmaktadır.

Hazmı Kolaylaştırır Mideyi Rahatlatır
Mideniz yediklerinizi hazmetmekte zorlanıyorsa bir miktar karabiber ile sindirimi hızlandırabilirsiniz. Ayrıca bu şekilde gut gibi birtakım sorunlarınızdan da kurtulabilirsiniz. Ancak mide hastalığınız bulunuyor ise bu konuda bir hekime danışmakta fayda olacaktır.

Kanın Pıhtılaşmasını Sağlar, Yaraları Hızlıca Kapatır
Vücudunuzda yaralanan herhangi bir bölgeye bir miktar karabiber uygulayarak hem yarayı dezenfekte edebilir hem de kanın hızla pıhtılaşmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu küçük yaralanmalar için geçerli bir durumdur.

Akne Ve Sivilceleri Yok Eder
Az bir miktar karabiber yağı ile yüzünüze masaj yaparak sivilcelerden kurtulacağınız gibi daha genç görünen bir cilde de sahip olabilirsiniz.

Sigarayı Karabiber Yağı Yardımıyla Bırakın
Karabiber yağının kokusu duyulduğunda boğazda meydana gelen yanma hissinin sigara içme isteğini yok ettiği uzmanlar tarafından belirlenmiştir.

loading...
Pinterestte Bizi Takip Et
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.