Karatay Diyeti Nedir ?

7.148
Karatay Diyeti Nedir ?

Karatay diyeti kısa süre içerisinde hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo verdirme programıdır. Karatay diyeti yaşam tarzı haline getirilmelidir yaşamımızın her anına bu diyeti yaymamız lazım. Kişiler öncelikle bu programda kilo almamaya başlar, yağ depolanması yaşanmaz ve kısa bir sürede kilolardan hiçbir farklılık olmaz. Fakat devamında depolanan yağlar yavaş yavaş parçalanmaya başalar ve bu şekilde kalıcı bir kilo verme programı oluşturmuş olurusunuz. Karatay diyeti bir yaşam amacı haline geleceği için diyeti bırakmak gibi bir şey söz konusu değildir. Böylelikle yaşam boyu Karatay diyeti ile kilo probleminiz olmadan yaşarsınız. Karatay diyetinde kesinlikle bir yemek ölçüsü ya da porsiyonu yoktur. Diyette en önemli unsur yenmesi gereken besinlerin vücuda alınması zararlı yenmemesi gerekenlerin ise vücuda alınmamasıdır.

KARATAY DİYETİ ÖRNEK MENÜ
PAZARTESİ: 2 adet yumurta, istenildiği kadar zeytin, tuzu alınmış peynir, 1 küçük kase kuru meyve, şekersiz çay ya da meyve çayı, 1 avuç ceviz içi ÖĞLEN: haşlama kırmızı et, bol yeşillik, zeytin yağlı salata, sebze yemeği, tuzsuz ayran AKŞAM: ızgara balık, bol yeşil salata
SALI: 2 tane yumurta, zeytin, roka, maydanoz, süt, fındık. ÖĞLEN: zeytinyağlı lahana, yoğurt AKŞAM: haşlama tavuk, bol salata, 1 adet elma
ÇARŞAMBA: 2 adet yumurta menemen, bitki çayı, labne peynir, fındık, ceviz. ÖĞLEN: ızgara köfte, sebze yemeği, bol yeşil salata ve su. AKŞAM: bonfile yada pirzola, fasulye yemeği ve bol salata.
PERŞEMBE: 2 yumurtadan omlet, tuzsuz peynir, zeytin, bol yeşillik, ceviz, fındık ve çay. ÖĞLEN: zeytin yağlı pırasa, ızgara bonfile, yoğurt+1 tatlı kaşığı keten tohumu, domates, su. AKŞAM: Izgarada tavuk, barbunya, havuç ve turp salatası, tuzsuz ayran.
CUMA:2 adet haşlanmış yumurta, tuzsuz peynir, zeytin, roka maydanoz, çay, fındık ceviz ve fıstık ÖĞLEN: Izgara kebap, közlenmiş biber, domates AKŞAM: ızgara köfte yoğurt, semizotu yemeği, salata, su.
Bu diyeti uygularken yenmemesi gereken besin gruplarından uzak durmak çok önemlidir. Asla karbonhidrat tüketmemeniz gerekir. Ekmek şekerli besinler ve hamur işlerini yememelisiniz Karatay diyetindeki püf noktalara dikkat ederek sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralamış olurusnuz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.