Kısa Saç Modelleri

8.369
Kısa Saç Modelleri

Bayanlar saçları için özellikle yaz aylarında sürekli olarak değişkenlik gösteren saç modellerini denemekte ve modern havayı yakalamak adına farklı stiller ile bilinmektedir. Yaz aylarının en modern ve en havalı stili olan kısa saç modelleri sıklıkla tercih edilmektedir. Saçınıza kattığı modern bir görünüş ile tüm gözleri üzerinize çekebilir ve daha rahat bir saç stiline kavuşabilirsiniz. Kısa saç modelleri bayanların yüz hatlarına göre modellere bölünerek birçok stil seçeneği sunmaktadır. Yani yüz şekliniz ne olursa olsun elbet size uyumlu ve yüzünüze oturacak bir saç modeli bulunmaktadır.

Yuvarlak Yüz Hatlarına Sahip Bayanlar İçin Kısa Saç Modelleri
Dışarıya doğru daha çıkık ve belirgin olan yuvarlak yüz hatlarına sahip kişilerin kafa yapısı oval bir görünümde olur. Bu nedenden dolayı kısa saç modellerinden kahküllü stilden tamamen uzak durun. Kısa saç modeline uygun olarak, bir yana doğu taralı şekilde asimetrik bir biçimde kesilmesi daha etkili olacaktır. Bu yapacağınız şekil ile saçlarınız yana doğru uzun bir şekilde görünecektir, yüzünüzün oval görünümünü engellemek için aynı işlem üzerinden ense kısmınıza doğru uzanan hafif çapraz kesimler ile bu sorunu halledebilirsiniz. Saçlarınızın bir yanı kısa olacağından dolayı o kısımda ki kulağınıza size hava katacak bir küpe takarak harika bir görüntü elde edebilirsiniz.

Daha İnce Bir Yüz Hattına Sahip Olmak İstiyorsanız Bob Kesim Stilini Kullanmalısınız
Çoğu bayan dışa çıkık olan elmacık kemiklerinden dolayı istediği saç modelini uygulayamamaktan dolayı şikayetçidir. Bunun sebebi ise saç modelleri arasında en çok tercih edilen kısa saç modellerinin kendilerine bir türlü uymaması. Eğer saçlarınız hafif dalgalı veya düz ise mutlaka bob stilini uygulamanız önerilmektedir. Bob saç modeli tamamen çene altına incelerek bir kesim uygulanmaktadır.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.