Kıskanç Sevgili İle Başa Çıkmanın Yolları Nelerdir?

11.716
Kıskanç Sevgili İle Başa Çıkmanın Yolları Nelerdir?

Kıskanç bir sevgili veya eş ilişkilerde hem kadınların hem de erkeklerin baş etmekte zorlandığı en büyük sıkıntıların başında gelir. Hayatı ve ilişkiyi çekilmez kılan aşırı kıskanç sevgili veya eş ile baş etmenin de tabii ki bir yolu vardır.

Size Güvenmesini Sağlayın

Öncelikle ilişkilerde güven ortamının oluşturulması çok önemlidir. Partnerinizin size güven duyması ve aklında herhangi bir soru işaretinin kalmaması için şeffaf olmaya çalışın. Yanınızda o olmadan dışarı çıktığınız zaman ya da arkadaşlarınızla vakit geçirmek istediğinizde, bulunduğunuz ortamla ilgili olarak onun merak edebileceği şeyleri düşünün ve o size sormadan normal konuşmanız esnasında küçük küçük ona sorularının cevaplarını verin. Sırf partnerinizi mutlu etmek için giyim tarzınızı değiştirmek, arkadaşlarınızla aranıza mesafe koymak gibi kendinizden ödün verecek davranışlarda bulunmayın. Bu durum ilişkinize en çok zararı veren tutumdur. Hem kendinizden ödün vererek olmadığınız biri gibi davranmak sizi mutsuz eder, dolayısıyla ilişkinizde sorunlara neden olur. Hem de partneriniz size her istediğini yaptırabileceğini fark ettiği anda ilişkinin kontrolü tamamen ona geçer. Bu durumda yapabileceğiniz en doğru şey sevgiliniz ona olan aşkınıza inandırmak ve onun dışında kalan kadınlarla veya erkeklerle ilgilenmediğinizi ona hissettirmektir.

Arkadaşlarınızla Tanıştırın

Hayatınızda biri var diye arkadaş çevrenizdeki kadınları veya erkekleri uzaklaştırmak zorunda değilsiniz. Arkadaş ortamınıza uzak olan kıskanç sevgili sürekli sorun çıkartarak sizi ve ilişkiyi yıpratacaktır. Bu durumun önüne geçmek için arkadaşlarınızla güzel bir organizasyon yaparak sevgilinizi onlarla aynı ortamda buluşturun ve birbirlerini tanımaları için ortam hazırlayın. Arkadaşlarınızdan size bir zarar gelmeyeceğini anlaması için ona zaman verin ve aklındaki şüphelerden kurtulmasını sağlayın. Bu sayede onun olmadığı zamanlarda da karşı cinsten arkadaşlarınızda vakit geçirmeniz onun için sorun olmaktan çıkacaktır.

Kıskanç Sevgili İçin Alttan Almak Yetmediği Zaman Ne Yapmalı?

Dozunda kıskançlık ilişkinin ateşini canlı tutmak için elbette ki gereklidir. Fakat bazen ölçü kaçabilir ve tatsız durumlar yaşanabilir. Sizi kaybetmekten korkması elbette ki güzeldir. Böyle zamanlarda alttan alarak ona anlayış gösterebilirsiniz. Fakat bazen alttan almanın yetmediği durumlar olduğunda ve ilişki zarar görmeye başladığında partneriniz ile açıkça konuşarak bu şekilde devam edemeyeceğinizi belirtmeniz gerekir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.