Kadınlar Duysun

Koç Burcu 2022 Yıllık Yorum

15.12.2021
5.531
Koç Burcu 2022 Yıllık Yorum

Bu yıl tutulmaların etkisi ile parayla ilgili konularla daha çok odaklanacaksınız. Yeni kazançlar yüksek olabilir ve gelir gider dengesi sağlamak için uğraşlar içerisine girebilirsiniz. Paranızı tahsil etmekte zorlandığınız yerler var ise bunlardan olumlu dönüşler olabilirsiniz. Yurtdışıyla bağlantılı işleriniz olumlu şekilde gündeminizde yer alabilir. Karşınıza çıkacak olan fırsatları en iyi şekilde değerlendirmeye çalışacaksınız.

2 Mayıs 2022 tarihinde Venüs Koç Transiti / 12 Mayıs 2022 tarihinde Jüpiter Koç Burcu

Bu belirtilen tarihler sizin için önemli olacak, kendinize olan güveniniz artacak ve güçlü bir döneme adım atacaksınız. Hızlı bir büyüme sağlayabilirsiniz. Üzerine düşündüğünüz konular neyse hayatınızdaki ilerleyiş de buna göre belirlenebilir. Şöhret, zenginlik veya güç gibi kavramlar zamanla yükselişe geçebilir. Bu yıl kendinizi daha cesur hissedecek ve karşınıza çıkan fırsatları yakalamaya çalışacaksınız. Olumlu düşünce yapınız sayesinde iyimser tavırlarınız da ortaya çıkacak. Güzel bir enerji yakalayacaksınız. Jüpiter gezegeni hemen hemen yılın yarısını 12. evinizde geçirecek, diğer yarısını ise 1. evinizde geçirecek. Bu yüzden güçlü bir dönüşüm içerisinde olacaksınız.

29 Ekim 2022 tarihinde Jüpiter burcunuzdan ayrılacak, retro hareketine başlayacak ve 21 Aralık 2022 tarihinde tekrar sizin burcunuza geçiş yapacak

Daha öncesinden kaçırdığınız avantajları veya fırsatları tekrar elde edebilmeniz için güzel oluşumlar karşınıza çıkabilir. Eğitim fırsatlarını yeniden değerlendirecek, yurtdışı ile ilgili konulara odaklanmak isteyeceksiniz. Yurtdışına yerleşme veya buralarda iş yapma gibi konular varsa da, yeniden gündeminizde yer alabilir.

Yönetici Gezegeni Etkileri

Mars 20 Ağustos 2022 tarihinde İkizler burcuna geçiş yapacak. 30 Ekim 2022 tarihinde geri hareketine başlayacak-
Bu tarihler arasında konsantrasyonunuzu toplamak ve odaklanmak sizin için önemli bir noktada yer alabilir. Yurtdışı ile ilgili seyahatler gündeminize gelebilir ve kısa süreli de olsa git geller yapmak durumunda kalabilirsiniz. Yeni bir konuya odaklanmak ve bu doğrultuda karşınızdaki insanlarla iletişime geçmek sizi başarıya götürebilir. Arkanızdan konuşanlardan uzak durmalı, sizde dedikodulara katılmamalısınız.

Merkür Retrosu; 14 Ocak / 3 Şubat 2022 | 10 Mayıs / 2 Haziran | 10 Eylül / 1 Ekim

Sağlığınızla ilgili konular ön plana çıkabilir ve bu tarihler arasında sağlık problemlerinize dayalı kararlar almak isteyebilirsiniz. Kendinizi güvence altına almak için yaptırmanız gereken testleri ihmal etmemeli, elinizden geldiğince beslenmenize uyku düzeninize önem vermeye çalışmalısınız. Kariyeriniz ile ilgili zorlandığınız konuları tekrar düşünebilir ve farklı çözüm yolları geliştirebilirsiniz. Aile içerisinde de yeni hedefler belirleyeceksiniz.

Tutulmaların Etkileri

30 Nisan 2022 Parçalı Güneş Tutulması

Maddi konular ön plana çıkabilir. Geleceğe dair planladığınız hedeflerinizi gözden geçirecek ve net kararlar vermeye başlayacaksınız. Maddi kaynaklar, gelir gider dengesi ve bütçe hesaplaması gibi durumlarla ilgilenmek isteyebilirsiniz. Ortaklaşa yapılan işler, kredi borç olaylarına biraz daha dikkat etmeniz gereken durumlarla karşılaşabilirsiniz. Sosyal çevreniz ve arkadaşlık ilişkilerinizi etkilenecek yeni oluşumlar ortaya çıkabilir. Bu tutulmayla birlikte 12. evinizde Venüs ve Jüpiter kavuşum yapacak. Bu yüzden bir takım kaygı ve korkularınızı geride bırakmanıza yardımcı olacaktır.

16 Mayıs 2022 Ay Tutulması

Tutulma sizin maddi manevi sıkıntılarınızı ve başkaları tarafından gelen para kazanımlarını, vergileri, aileden gelecek olan belli bir miktar parayı yada mirası ön plana çıkarabilir. Enerjinizin tükendiğini hissettiğiniz anlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden ruhsal konularla daha çok ilgilenebilir, psikolojik açıdan sizi rahatlatacak olan yeniliklere merhaba diyebilirsiniz. Tutulma sırasında güney ay düğümü ile kavuşum meydana gelecek. Duygusal anlamda zorlu süreçler ya da geçmişte yaşanmış sıkıntılı konuları tekrar hatırlayabilirsiniz. Güneş ile kavuşumda olan kuzey ay düğümü ise maddiyatla alakalı olumlu yolları size gösterebilir. Yeni iş projeleri hakkında fikir yürütebilirsiniz. Jüpiter’in 0°’de Koç burcuna yerleşimi ise iyimserliğinizi ve hayata bakış açınızı baştan sona değiştirebilir. 12. evinizde karşılaşacak olduğunuz Neptun ve Mars kavuşumu sayesinde de hayallerinize odaklanacaksınız. Khiron ve Venüs’ün kavuşumu sayesinde de çevrenizdeki insanlara ruhsal anlamda yardımcı olmaya çalışacaksınız.

25 Ekim 2022 Parçalı Güneş Tutulması

Ortaklaşa yürütülen işler veya paralar ön plana çıkarabilir. Aynı zamanda banka işleri, borç planlamaları, eşinizin parası veya miraslarla ilgili konularla da ilgilenebilirsiniz. Sağlıkla alakalı yapacak olduğunuz yenilikler de sizinle olacak. Çevrenizdeki olumsuz olaylara iyimser bir şekilde yaklaşacak ve pozitif bakış açısına evrileceksiniz. Birikimleriniz var ise gelir gider dengesi kurmaya çalışabilirsiniz. Akrep Burcu’nun yöneticisi olan Platon ve Mars’ın birbiriyle yaptıkları açı sayesinde mesleğinizle ilgili otoriter figürler veya aile içerisindeki konular gündeminizde yer alabilir. Arkadaş çevreniz ve sosyal ilişkileri ön plana taşıyacak olan yeni adımlara merhaba diyebilirsiniz.

8 Kasım 2022 Ay Tutulması

Bu tutulma yatırımları, birikimleri ve maddi manevi değerlerle ilgili yeni kararlar almanızı ortaya koyabilir. Maddi durumunuz da kısmi bir artış gündeme gelebilir. Fakat temkinli olmanız gereken durumlarda da karşılaşabilirsiniz. Çevrenizle ilgili ani hareketler, öfke patlamaları ve kararsız kaldığınız konulardan uzak durmaya çalışmalısınız. Ortaklaşa elde edilen paralar, vergiler, krediler gibi borçlarla alakalı durumlarla ön plana çıkabilir. Satürn karesi aynı zamanda sosyal hayatınızı önemli ölçüde etkileyebilir. Geleceğinize yön verecek olan bazı hareketlerde bulunabilirsiniz. Yakın çevrenizle birlikte bilinçaltınızda yatan konuları çözmeye çalışacaksınız.


Pinterestte Bizi Takip Et
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.