Kadınlar Duysun

Koltuk Altı Kararmasına Etkili En Doğal Yöntemler

26.12.2020
609
Koltuk Altı Kararmasına Etkili En Doğal Yöntemler

İstenmeyen tüyler her kadının hatta her insanın en büyük sorunlarından bir tanesi. İstenmeyen tüylerimizden kurtulmak için lazer, ağda, tüy dökücü krem, tıraş gibi birçok farklı yöntem kullanılır. Özellikle koltuk altı tüylerinin alımında meydana gelen kararmalar, tüyler alınsa kötü görüntüye sebep olur. Koltuk altı kararmalarından kurtulmak için uygulayabileceğiniz en az maliyetli ve en kolay yöntemlere bakacağız.

Limon

Limonun barındırdığı asitli yapı hem insan vücudunda ki birçok yerde hem de mutfak eşyaları başta olmak üzere birçok farklı yüzeyde onarıcı bir etkiye sahiptir. Limon insan vücudunda tırnak, diş, genital bölge, koltuk altı gibi farklı yerlerde de kullanılır. Düzenli olarak özellikle duş aldıktan sonra temiz bölgeye limon suyunu sürerek ovalayın. Bu işlemi 5 dakika kadar ve her duştan sonra yapmaya özen gösterin. Düzenli olarak uygulandığı takdirde kısa süre içerisinde etkisi görülecektir.

Koltuk Altı Kararmasına Etkili En Doğal Yöntemler

Patates

Limon gibi asitli ürünler özellikle hassas bir cilde sahip olanlar için olumsuz etkiler edebilir. Bu nedenle daha yumuşak ve nişastalı bir yapıya sahip olan patates kullanılabilir. Patates nişastalı bir ürün olduğu için doğal yapısı nedeniyle beyazlatıcı etkiye sahiptir. Patatesi çiğ şekilde rendeleyin ve kendi suyu ile birlikte püre haline getirin. Ardından koltuk altınızı güzelce temizleyin ve temiz bölgeye püreyi sürerek ovalayın. En az 5 dakika masaj yaparak işlemi tamamlayın. Bu uygulamayı hafta da 3 ya da 4 kere düzenli olarak yapın.

Domates Suyu

Domates suyu da yine aynı şekilde limon gibi asitli bir yapıya sahiptir. Fakat limon kadar keskin ve tahriş edici değildir. Bu nedenle fazla hassas cilde sahip olmayanlar rahatlıkla kullanabilir. Domatesin suyunu ezerek çıkardıktan sonra temiz koltuk altınıza sürerek ovalayın. Daha sonra hemen yıkamadan bir süre bekletin. Ortalama olarak 15 ya da 20 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Ardından koltuk altınızı durulayın. Domates doğal bir renk açıcı olduğu için hafta da 2 ya da 3 kere düzenli bir şekilde uygulamanız halinde etkili bir sonuç elde edeceksiniz.

loading...
Pinterestte Bizi Takip Et
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.