Kadınlar Duysun

Koltuk Takımı Seçimini 5 Adımda Kolaylaştırın!

09.03.2018
4.806
Koltuk Takımı Seçimini 5 Adımda Kolaylaştırın!

Yaşam alanlarınızda keyifli zamanlar geçirmek istiyorsanız, koltuk takımı seçimi konusunda da titiz olmalısınız. Son dönemde koltuk tasarımları konusunda çok sayıda seçenekle karşılaşıyoruz ve seçeneğin bu kadar çok olması seçim yapma konusunda da sorun yaşanmasına neden oluyor. Bazen aslında hiç de beklentilerimize uygun olmayan bir koltuk takımı alarak evimize dönüyoruz ve yanlış bir seçim yaptığımızı ancak kullanmaya başladıktan sonra anlayabiliyoruz. Peki, doğru bir seçim yapmayı nasıl kolaylaştırabiliriz? Gelin bu konuda dikkat edilmesi gereken 5 adıma birlikte bakalım:

Geniş bir oturma alanı olmalı.

Konforlu bir koltuk takımı satın almak istiyorsanız öncelikle oturum alanlarına dikkat etmelisiniz. Geniş bir oturum alanı bulunan koltuklar her zaman diğerlerine göre daha konforlu olacaktır. Yastık kalabalığının bulunmadığı, seyyar minder özelliğine sahip olan koltuklar, işten eve gelip arkanıza yaslanarak rahat rahat dinlenmek istediğiniz anlarda rahat etmenizi sağlayacaktır.

Kaliteli bir sünger dolgusuna sahip olmalı.

İyi bir sünger dolgusuna sahip olmayan koltuklar, kısa süre içerisinde çökme yapar ve deforme olur. Bu nedenle koltuk takımı alırken dikkat edilmesi gereken noktaların başında ekstra rahatlık sunabilecek özellikte sünger dolgusuna sahip olması gelir.

Dokuma ve kumaş kalitesine dikkat edilmeli.

Kaliteli bir döşemenin kullanıldığı koltuklar yeni görünümünü uzun süre koruması başarır ve kolay kolay deforme olmaz. Bu nedenle koltuk alırken döşeme kalitesine ve sık dokuma olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi durumlarda koltukların silinmesi ya da yıkanması halinde renk değişiklikleri yaşandığı gibi, kumaş zedelenmeleri de gözlemlenebilir.

Yüksek ayaklı tasarım işinizi kolaylaştırır.

Ev dekorasyonu kadar ev temizliği de sizin için önemliyse, koltuk takımı seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da yüksek ayaklı tasarıma sahip olması olacak. Ayaklarının yüksek olması nedeniyle yerini değiştirmeden kolaylıkla temizleyebilme şansı tanıyan koltuklar, temizliği de daha kolay ve zahmetsiz hale getirecektir. Özellikle küçük metrekareli alanlarda koltukları çekiştirmek için bile uygun bir alan bulunamadığı için, yüksek ayaklı koltuk takımları işinizi kolaylaştıracaktır. Çetmen koltuk takımı seçeneklerinde de yüksek ayaklı tasarım kullanım kolaylığı için gözetilen detaylardan biridir.

Silinebilir kumaş yapısı önemli bir detaydır.

Silinebilir kumaşlara sahip olan koltuk takımları özellikle çocuklu aileler için uygun seçenekler olacaktır. Eğer evde küçük çocuklarınız varsa, her an bembeyaz koltuklarınız üzerinde dondurma lekeleri oluşabilir. Bu nedenle leke tutmayacak bir kumaş dokusuna sahip olan koltuk tercihinde bulunmanız gerekir. Lekeyi içerisinde hapsetmeyen silinebilir kumaşlar, herhangi bir lekenin oluşması durumunda kısa sürede çözüm üretebilmenize olanak sağlayacaktır. Çetmen salon takımı seçenekleri içerisinde zevklerinize hitap eden ve silinebilir kumaş yapısına sahip bir seçeceği mutlaka bulabilirsiniz.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.