Küçük Ev Nasıl Geniş Gösterilir

1.845
Küçük Ev Nasıl Geniş Gösterilir

Küçük bir eviniz varsa geniş göstermek istemeniz çok doğal. Zira ferah ortamlar her zaman en rahat yaşam alanlarıdır. Ne var ki günümüzün modern inşaat konseptlerinde 1+1 hatta 1+0 modelleri hala revaçta. Bu nedenle, eski yapılardaki küçük evlere her geçen gün yenileri ekleniyor. Bu da, küçük ev nasıl dizayn edilmeli sorusunu da beraberinde getiriyor!

Küçük Evimde Tasarım

Eviniz küçük ise birinci kural seçeceğiniz eşyaların boyutudur. Eşya seçiminde dikkat edeceğiniz en önemli kriter bu eşyaların ne kadar yer kaplayacağı olmalıdır. Buna karar verdikten sonra fonksiyonel eşyalara yönelmek ve modern tasarımları seçmek yerinde olacaktır. Burada katlanan bir yatak veya yatak olabilen bir koltuk , ev nasıl geniş gösterilir sorusuna tipik birer yanıttır.

Diğer temel kural duvarlarınızın uygun şekilde boyanması veya mümkünse bazı duvarların kaldırılarak ortam birleştirmeleri yapılmasıdır. Tavan ve duvarlarınızın açık ve aynı renge boyanması , kesişme noktalarını saklayacağından ferah, uzun ve geniş bir görüntü sağlayacaktır. Öte yandan birleştirme yapacağınız bölümler var ise bu da size geniş bir kullanım alanı ve ferahlık hissi verecektir.

Küçük Evimde Yaşam

Küçük bir evde yaşıyorsanız ve nasıl bir yaşam alanı dizayn edeceğinizi bilmiyorsanız işe aydınlatmadan başlayın. Işık en büyük yardımcınızdır. Bu nedenle, klasik büyük perdeler yerine storları tercih edin ve mümkün olduğunca fazla perdeyi açık tutarak en fazla ışığı evinize almaya çalışınız.

Evinizdeki dolap ve gardrop seçiminizi mümkün olduğunca açık dizayn edilmiş modellerden yapınız. Raf kullanmak da, bir çok eşyanızı ortadan kaldıracağı için genişlik sağlamada etkin bir çözüm olacaktır. Eğer bir çatı katınız var ise burayı uyumak için yatak odası haline getiriniz. Bu şekilde evinizin aktif yaşam alanı büyüklüğü artacaktır. Alçak ve açık renkleri mobilyalar , yerden tavana tüm alanı kullanabilen uzun kitaplıklar size hem yer kazandırır hem de boş alan görüntüsü sağlar. Kapı seçiminde , tercih edeceğiniz sürgülü kapılar da , geniş kapıların kapladığı alanı size geri kazandıracaktır.

Küçük ev nasıl geniş gösterilir diye düşünüyorsanız aşağıdaki galerimizi gezmeyi unutmayın
Facebook Sayfamızı Beğenmeyi Unutmayın

Dekorasyon

Küçük Alanları Geniş Gösterecek Dekorasyon Fikirleri

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.