Lazer Epilasyon Ütüleme Devri

3.801
Lazer Epilasyon Ütüleme Devri

Epilasyon yöntemleri de, teknolojinin hızlı gelişiminden olumlu yönde etkilenmekte ve her geçen gün gelişmekte, yenilenmektedir. Bundan yaklaşık 20-25 sene kadar önce yaygınlaşmaya başlayan, ev tipi epilasyon aletleri, o kadar gelişmiş durumda ki, alanında çağ atlandı denebilir. Kültür olarak da, epilasyon yaptırmak, geçmişte olduğundan çok daha fazla yaygın hale gelmiş, hatta erkekler tarafından da yaptırılır duruma ulaşmıştır.

Lazer Epilasyon Nedir ?

90’lı yılların sonunda ülkemizde yaygınlaşmaya başlayan epilasyon merkezleri, lazer ışınları kullanarak, istenmeyen tüylerden kurtulmayı sağladılar. Bu sistem; spesifik bir dalga boyundaki lazer ışınını, derinin üzerinden, kıl kökünü hedef alarak kullanılması esasına göre çalışır. Deri üzerinde, en az etkiyi bırakmaya çalışırken, diğer yandan, kıl köklerini ısıtmayı ve melanin pigmenti tarafından emilen ışın sayesinde, kıl kökünün ölmesini ve dışarı atılmasını sağlamaktır amacı.

Epilasyonda Ütüleme Lazer Nedir?

Lazer epilasyon yöntemi, ağrılı ve acılı uygulama ve uygulama sonrası derideki renk koyulaşmaları gibi olumsuz yan etkiler sebebiyle, düzeltilmeye ve geliştirilmeye devam ederken, ortaya ütüleme yöntemi çıktı. Lazer ütüleme epilasyonda, yine lazer ışınları kullanılıyor ve fakat uygulama sırasındaki ağrı neredeyse tamamen ortadan kalkmış durumda. Çünkü saniyede 10 atış yapan aletler, iki ışın arasında hızla kıl kökünü soğutma prensibiyle çalışıyor. Adı ütüleme olmasına rağmen, normal lazer epilasyondan çok daha hızlı ve kolay uygulanabilen ve bir o kadar da iyi sonuçlar alınabilen bir yöntemdir.

Lazer Epilasyon Ütüleme YöntemiÜtüleme Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Kıl diplerinin, ışınlar tarafından görünebilmesini temin etmek için, vücut uygulamadan bir-iki gün önce tıraş edilmiş olmalıdır. Uygulama için gerekli jel, epilasyon yapılacak bölgeye sürülür ve uygulamayı yapacak kişi ile birlikte, uygulama yapılacak kişi de koruyucu gözlükleri takarlar. Saniyede 10 atış yapan alet, cilt üzerinde gezdirilerek, uygulama başlatılır. Uygulanan kişi, masaj benzeri bir etki hisseder. Nadir olarak, kıl diplerinin yoğun ve güçlü olduğu bölgelerde sadece bir saniyeden bile kısa sürecek ani ve geçici bir acı hissedebilirler. Talimatlara uyulduğu takdirde, uygulama sonrası, tende hiçbir renk değişimi görülmeyecektir. Uygulama normalde 3-6 seans olarak planlanır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.