Limonlu Su Zayıflatır Mı ?

125.748
Limonlu Su Zayıflatır Mı ?

Limonlu su, özellikle son zamanlarda popüler olmuş bir yöntem olup, kişiler tarafından zayıflama amaçlı kullanılmaktadır. Genel özelliği asidik olarak bilinen Limon, insan vücudunda bazik özellik göstermektedir. İnsan vücudunun asidik özellik göstermesi, sağlıksızlık olarak kabul edilmekte olup, kişilerin kilo vermesini zorlaştırmaktadır. Limonun bazikleştirici özelliği nedeni ile limonlu su içmek zayıflamayı kolaylaştırıcı bir özellik olarak kabul edilir.

Limonlu Su Zayıflatır Mı?

Limonlu su zayıflatır mı sorusu sık sık sorulmakta olup, aslında tek başına bir zayıflatma özelliği bulunmamaktadır. Ancak düzenli tüketimin yanı sıra, kişiler beslenmelerine dikkat eder ve spor ile desteklerlerse zayıflama sürecinin hızlanmasına yardımcı olur.

Tüm fast foodlar, zararlı yiyecek ve içecekler, kişilerin vücut Ph’ını düşürme etkisi yapmaktadır. Limonlu su, karbonatlı su, maden suyu gibi içecekleri ise; tam tersine Ph değerini yükseltir.

Kişilerin vücut Ph’ı ne kadar yüksek ise; kilo problemi o kadar az görülmekte ve aynı zamanda yağ yakımı da kolaylaşmaktadır.

Zayıflamak İçin Limonlu Su Nasıl Tüketilmeli?

Her sabah 1 bardak suyun içerisine 1 limon ¼’ü kadarını sıkarak tüketmelisiniz. Suyun ılık olması en doğru seçim olacaktır. Ardından hemen kahvaltı yapmak yerine 30-60 dakika kadar bekleyerek, etkiyi arttırabilirsiniz.

Limonlu Su Neye İyi Gelir?

  • Limonun tansiyon düşürme özelliği bulunduğu için yüksek tansiyona iyi gelir. Aynı zamanda düşük tansiyonu olan kişiler tarafından da dikkatli kullanılması gerekmektedir.
  • Vücuttaki toksinleri idrar yolu ile uzaklaştırır ve kişilerin daha sağlıklı bir vücuda sahip olmasında etkendir.
  • Tam bir c vitamini deposu olduğundan dolayı, düzenli limonlu su tüketen kişiler gün içerisinde çok daha enerjik olacaktır. Aynı zamanda C vitamini, cildinizin daha güzel olmasına ve yağ yakımının hızlanmasına da neden olur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.