Limonun Güzellik Sırları

Limonun Güzellik Sırları

Limonun faydaları elbette ki saymakla bitmez.Ancak bu kez güzelliğinize güzellik katmak için limon yardımıyla neler yapabiliriz sizler için bunu araştırdık.

Limonun cilde faydaları
Limonun ilk ve en çok bilinen güzellik sırrı elbette ki içerdiği C vitamini ve asit sayesinde enfeksiyonlarla savaşması,dolayısı ile cildinizdeki sivilce ve siyah noktaları asitli yapısı ile kurutarak temizleme özelliğidir.Pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayacağınız birkaç damla limon sonrasında yüzünüzü ılık su ile durulayın,sonrasında gözeneklerinizin temizlendiğini ve cildinizin parladığını hemen fark edeceksiniz.Güne ılık suya eklenmiş limon suyu içerek başladığınızda vücudunuzdaki toksinlerden kurtulmanız hızlanacaktır.Limonun kendisi kadar kabuklarının da faydalı olduğunu göz önünde bulundurursanız,ılık suyun içerisine limonu dört parçaya bölerek atmanız da yeterli olacaktır.

Limonun vücuda yararları
Güzellik açısından limonun kullanım alanlarına göz atmaya devam edecek olursak,limon mide asiti üretimini arttırarak sindirimi zor gıdaların (yağlı gıdalar, kırmızı et vb.) sindirimine yardımcı olur.Limon suyu aynı zamanda karaciğerin safra üretimini arttırarak yağların sindirilmesini kolaylaştırır.Böylelikle metabolizmanız hızlanır ve kilo vermeniz kolaylaşır.

Limon tırnaklara faydaları
Evinizde kolaylıkla hazırlayıp uygulayabileceğiniz limon sayesinde elde edeceğiniz diğer bir güzellik sırrı ise tırnaklarınızın kolay kırılan yapısını güçlendirme özelliğidir.Birkaç damla limon ve ılık suyu karıştırıp ellerinizi 10 ila 15 dakika bu limonlu suda beklettiğinizde tırnaklarınız güçlenmekle kalmayacak,ellerinizde soğuk daha diğer çevresel faktörler nedeniyle oluşmuş çatlakları da onarmış olacaksınız.

Limonun saçlara faydaları
Hepimizin bildiği üzere eskiden henüz jöle üretimi başlamadan önce saçlara verilen şekli sabitlemek için limon kullanırdı. Saçlarınızın şeklini korumak için değilse bile daha sağlıklı ve parlak saçlara sahip olmak için yine limonu ılık suyla karıştırıp saç diplerinize masaj yaparak uygularsınız kepek oluşumunun önüne geçmiş olursunuz.Aynı zamanda bu karışımı boş bir sprey şişesinin içine koyarak güneşe çıkmadan önce kullanırsanız saç renginizin birkaç ton açılmasını da sağlayabilirsiniz.

Limonun bağışıklık sistemine faydaları
Bağışıklık sistemini güçlendirir Stres, bağışıklık sistemini zayıflatır bu yüzden de bağışıklık sistemini destekleyen C vitaminli gıdaları tüketmek stresli olduğunuz anlarda öncelikli olmalıdır. Limon mükemmel bir C vitamini kaynağıdır. Soğuk havalar nedeniyle oluşabilecek gribal enfeksiyonlara karşı bağışıklık sisteminizin güçlenmesine yardımcı olan limon suyu deniz canlıları ve et üzerine sıkıldığında bakterileri öldürür bu sayede sindirim sistemi sorunlarınız çözülmüş olur.

Limonun dişlerinize faydaları
Güzellik denince ilk akla gelenlerden biri de güzel gülüşlerdir.Güzel gülüşlere sahip olabilmek için ise beyaz ve temiz dişlere sahip olmalısınız.İşte bu noktada limon yine size yardımcı olacaktır.Limon suyu ile gargara yaptıktan sonra dişlerinizi fırçalarsanız normalden daha fazla beyazladığını fark edeceksiniz.

Limonun ağız içi yaralarına etkisi
Bir tutam tuz ve limon karışımı ile yapılan gargara diş ve diş etlerinizdeki sorunların çözümü olacağı kadar ağız içerisinde oluşan aftları da yok etmeye ve kötü ağız kokusundan kurtulmanıza da yardımcı olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.