Kadınlar Duysun

Markette Hijyenik Ped Kavgası

20.07.2021
741

Bir zincir markette çalışan genç kasiyer, kasaya gelen müşteriye indirimli ürünleri sayarken ¨Orkid var¨ dediği gerekçesiyle darp edildi.

Markette Hijyenik Ped Kavgası

Bir zincir markette kasiyer olarak çalışan genç, kendisine “İndirimli ürün olarak ne var?” diye soran kadına ¨Maske, duş jeli, orkid, çay bardağı seti” yanıtını verdi. Genç kasiyer, yanıt sonrasında kadının evli olduğu erkek tarafından darp edildi.

Genç kasiyer, “Bir ‘bayana’ orkid denmez” diyen şahsa, “İlk öncelikle bayan değil kadın” yanıtı verdi. Kasiyerin cevabı sonrasında şahıs, “Ha bayan ha kadın ikisi de aynı¨ diyerek ¨Sen benim karıma orkid falan söyleyemesin” diyerek kasiyere saldırdı. Genç kasiyerin 19 yaşında olduğu ve özel üniversitede tam burslu olarak bilgisayar mühendisliği okuduğu öğrenildi. Aykırı’da yer alan habere göre, genç kasiyerin yurt parasını karşılamak ve ailesine destek olmak için markette çalıştığı öğrenildi.

ÖNCE KÜFÜR, SONRA DARP

Saldırıya uğrayan kasiyer, olayı şöyle anlattı:

“Olay şu şekilde vuku buldu; benim kasiyer olarak görevim ”spot ürünleri” dediğimiz indirimli ürünleri her müşteriye nazikçe hatırlatıp isterseniz bunlara da bir göz atabilirsiniz demek. Aynı şekilde adamın yanındaki karısına da ‘Şu tarafta spot ürünlerimiz var isterseniz bakabilirsiniz” dedikten sonra kadın bana ‘hangi ürünler var’ dedi. Ben de ‘Maskeler duş jelleri, orkidler, çay bardağı setleri, diş macunu ve diş fırçaları indirimde’ dedim. O da ‘tamam’ dedi, kadın sonra çıktı. Adam parasını verdikten sonra bana ‘Bir bayana orkid söylenmez’ dedi ben de ona ‘ilk öncelikle bayan değil kadın’ dememin üstüne ‘ha bayan ha kadın ikisi de aynı diyerek sen benim karıma Orkid falan söyleyemessin’ diyerek bana küfür etmeye başladı, ardından da gördüğünüz gibi darp.

Bu durumda normalde karşımda kim olursa olsun iki katıyla cevap verirdim fakat iş etiği gereğince müşteriye son derece saygılı ve kibar davranmak zorundaydım. Bunun üzerine polise gittim ve bana ilgileneceklerini söylediler. Paylaşmamın tek sebebi sesimi duyurmak ve bu insanları ifşa etmek. Siz siz olun bu insanları takmayın, hatta ciddiye bile almayın çünkü bunlar bu ülkenin artıkları uğraşmaya değmez.”

loading...
Pinterestte Bizi Takip Et
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.