Mars Düz Hareketine Başladı: Enerjimiz Yükselecek

7.236
Mars Düz Hareketine Başladı: Enerjimiz Yükselecek

2023 yılının en belirgin hareketi Mars ile başladı. İkizler burcunda retro hareketine olan Mars, bu hafta harekete geçecek ve ileri hareketine devam edecek.

Bir gezegen zodyakta geriye doğru hareket ettikten sonra ileri hareketine geçer. Gezegenin enerjisi ise artmaya başlar. Retro sona erdiğinde tekrar ileri hareketine başlar ve buna da gezegenin dönüşü denir. Mars 12 Ocak 2023 tarihinde doğrudan dönüş hareketine başlayacak.

Mars enerji ve hız gezegenidir. Bu nedenle Mars retrosu ile enerjiniz bu sıralar hızlı bir şekilde düşmüş gibi hissediyor olabilirsiniz. Motivasyon bulmakta zorlandığınız durumlar var ise nereden başlayacağınız konusunda kararsız kalabilirsiniz. Mars genel olarak hayal kırıklığına uğratmayı sevdiği için İkizler burcundaki hareketi yüzünden konsantrasyonunuzu toplamak da zorlanabilirsiniz. İkizler, zihni ve iletişimi temsil eder. Bu dönem içerisinde ikili ilişkilerde gerginlikten kaçınmak zor olabilir.

2022 yılı sona erdi ve 2023 Mars retrosu ile başladı. 2022’den itibaren devam eden sorunlar muhtemelen bu yıl içerisinde hiç başlamamış gibi tekrar karşınıza çıkabilir. Retronun sona ermesi ile birlikte hayatınızda eksikliğini hissettiğiniz enerjiniz giderek yenilenmeye başlayacak. Hayata dair yapmak istediklerinizi planlayacak ve fikirlerinizi netleştireceksiniz. Sorunlarınızda gözardı ettiğiniz durumlar varsa bunlarla mücadele edecek, durumları düzeltmeye çalışacaksınız.

Mars İkizler Burcunda

Mars, 2022 tarihinden itibaren İkizler burcunda ve 25 Mart 2023 tarihine kadar İkizler burcunda kalmaya devam edecek. Bu geriye dönüş hareketi sayesinde Mars, tek bir burçta alışılmadık şekilde uzun bir süre kalacak. İkizler zihni işaret ettiği için hemen hemen herkes zihinsel olarak tuhaf bir duruma adım atabilir. Etrafta var olan enerjiyi verimli bir şekilde kullanma yolunda ilerleyeceksiniz. Özel hayatınızla ilgili yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Duygularınızda kararsız olduğunuz yerleri netliğe kavuşturmak isteyebilirsiniz. Sorunlu giden ilişkilerde sonlandırma kararı alabilirsiniz. Önümüzdeki dönemlerde iletişim tarzınızı değiştirmek isteyeceksiniz. Fikirlerinizi hayata geçirmek için kısa vadeli planları hızlandıracaksınız.

Mars İkizler Burcunda Burçlara Etkisi

Koç Burcu

Koç burcunun yönetici gezegeni Mars olduğu için Mars doğrudan sizin iyi hissetmenize yardımcı olmaya çalışır. Bu dönem içerisinde kendinizi kötü hissettiğiniz durumlar var ise bunlar kendiliğinden tersine dönmeye başlayacak. İkizler retrosunda muhtemelen daha istikrarlı olacak ve çevrenizdeki insanlarla sağlıklı bir şekilde iletişim kurmak isteyeceksiniz. Yeteneklerinizi geliştirmek için çaba sarf edebilirsiniz. Fikirlerinizi hayata geçirmek adına yeni adımlar atacak, kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Boğa Burcu

Bu dönem içerisinde kendinizi sıkışıp kalmış bir şekilde hissedebilirsiniz. Mars retrosu, muhtemelen hareket etmenizi veya ilerlemenizi durdurabilir. Kendinizi enerjisiz hissediyorsanız bununla ilgili yeni çalışmalar yapabilirsiniz. Enerjinizi toplamak biraz zaman alsada elinizden geldiğince bunun için çabalayacaksınz. Hayal kırıklığına uğradığınızı düşündüğünüz konular var ise bu konularda harekete geçmek isteyeceksiniz. Kendinizi daha fazla güvende hissetmek için yeni arayışlar içerisine girebilirsiniz.

İkizler Burcu

Son zamanlarda sinirinizi bozan konular var ise bunların detayına inecek ve ortaya çıkan durumları düzeltmeye çalışacaksınız. Bu dönem içerisinde biraz mola vermek isteyebilirsiniz. Kontrol altına almanız gereken konular var ise bu konuları daha fazla ertelemeyin. Hayatınızda ikinci şansı hak eden kişilere dikkat edecek ve onlara bu şansı tanıyacaksınız. İlham aldığınız konulara odaklanacak, buralarda kendinizi geliştireceksiniz.

Yengeç Burcu

Bu sıralar çok yorulduğunuzun farkına varacaksınız. Hareket etmekte zorlandığınız durumlar var ise bunlar üzerine yoğunlaşacaksınız. İçinize dönmek isteyebilir, duygusal anlamda çözmeniz gereken durumları halletmeye çalışabilirsiniz. Başarısız olduğunuz konular var ise bunlara odaklanacak ve yeni çözümler bulmaya çalışacaksınız. Duygusal anlamda sizi zorlayan durumları ailenizle birlikte konuşarak aşmak isteyebilirsiniz. Duygularınızı serbest bırakmalı, sizi yoran durumlardan uzaklaşmışsınız.

Aslan Burcu

Mars metrosu, sizi değişiklikler konusunda sabırsızlaştırmış olabilir. Yapmak istediklerinizi bir sıraya koyabilir ve bu konularda daha aceleci davranabilirsiniz. Hayatınızda sinir bozucu değişiklikler var ise bunları düzeltmeye çalışacaksınız. Gelecek hayallerinizde bazı yenilikler yapabilirsiniz. Olumlu taraflara odaklanmak isteyeceksiniz. Bu dönem içerisinde kalan hayallerinizi gerçekleştirmek, öncelikleriniz arasında yer alacak. Eski arkadaşlarla yeniden bağlantı kurmak yerine size daha iyi gelen insanlarla vakit geçireceksiniz.

Başak Burcu

Bu dönem içerisinde hedeflerinize ulaşmaktan uzak olduğunuzu düşünebilirsiniz. Karşınıza çıkan aksilikler ve gecikmelerden dolayı enerjiniz düşebilir. Sorumluluklarınız her ne kadar artmış olsa da bunların üstesinden gelecek, sorun olduğunu düşündüğünüz durumları değiştireceksiniz. Hedeflerinize odaklanmak ve buralarda yenilikler gerçekleştirmek için güzel bir döneme adım atıyorsunuz. Uzun vadeli planlar da daha disiplinli olmak isteyebilirsiniz. Enerjinizi mümkün olduğunca iyi olaylara kullanacaksınız.

Terazi Burcu

Kendinizi baskılanmış hissediyorsanız bu konuda değişiklikler yapabilirsiniz. Üzerinizde kalan sorumlulukları azaltmak için yeni kararlar alacaksınız. Kendinizi boğulmuş hissettiğiniz durumlara karşı yeni fırsatlar yaratmaya çalışabilirsiniz. Yeni deneyimlere açık olacak, yatırım fırsatlarına da daha olumlu bakacaksınız. Yeni yerlere gidip yeni şeyler öğrenmek heyecanınızı artıracaktır. Negatiflikten çıkıp daha pozitif bir bakış açısına doğru evrileceksiniz

Akrep Burcu

Bu dönem i̇çerisinde bazı sorunlarla yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Geçmişte kaçtığınız veya uğraşmaktan uzak durduğunuz problemler var ise bunları sakin bir şekilde çözme kararı alacaksınız. Sorunların daha derine inmek ve korkularla yüzleşmek size iyi gelecek. Kontrol altına almanız gereken durumlar var ise bunlara karşı biraz daha dikkatli olmanız gerekebilir. Karşılıklı fayda sağladığınız konuları detaylı bir şekilde düşünecek, bunlar üzerine yeni kararlar alacaksınız.

Yay Burcu

Bu dönemde hedeflerinizi göz önünde bulundurmak isteyeceksiniz. Hayatınızdaki insanlarla zorluk yaşıyorsanız bunları kolaylaştırmak adı altında yenilikler gerçekleştirebilirsiniz. Bazı insanların hayatınızda sorun yarattığını fark edebilirsiniz. Yeni tanışmış olduğunuz kişilerle daha sık bir iletişim kurmak isteyebilirsiniz. İletişiminize uyum getiren insanlarla birlikte daha çok zaman geçirmekten keyif alacaksınız. Size zararlı olan alışkanlıkları gözden geçirmek isteyeceksiniz.

Oğlak Burcu

Bu dönemde bazı kararlar alarak, gitmiş olduğunuz yolu değiştirmek istediğinizi düşünebilirsiniz. Daha disiplinli olmak isteyebilir ve enerjinizi kullandığınız alanları yenileme yolunda ilerleyebilirsiniz. Sizi sitrese sokan durumları halletmeye çalışacaksınız. Zihninizi koruyacak ve duygusal anlamda ağır gelen durumları da kendi içinizde yumuşatacaksınız. Öncelik vermeniz gereken konular var ise bunları belirlemek sizin için daha iyi olacaktır.

Kova Burcu

İşe yarar bazı kararlar alabilir ve bu kararları hayata geçirebilirsiniz. Odaklandığınız konular değişecek ve bakış açınızı değiştirme yolunda ilerleyeceksiniz. Sorumluluklarınızın size engel olduğunu düşünüyorsanız bu engelleri aşmak için yeni düşüncelere girebilirsiniz. İkili ilişkilerde sabırsız olabilir, bu yüzden kendinizi gergin hissedebilirsiniz. Değer verdiğiniz insanlarla birlikte zaman geçirmek size iyi gelecek. Karşınıza çıkan fırsatları en iyi şekilde değerlendirme yolunda adımlar atacaksınız.

Balık Burcu

Duygusal anlamda sizi zorlayan birkaç durumla karşılaşacaksınız. Kendi iç dünyanıza yönelecek, çözüm bulmanız gereken durumlar varsa bunlara odaklanacaksınız. Kendinizi daha fazla güvende hissetmek isteyebilir, bunun adınada yenilikler gerçekleştirebilirsiniz. Sezgilerinize güvenmeniz gereken bir dönem sizinle olacak. Aileden ve ikili ilişkiden desteklendiğinizi hissedeceksiniz. Aile içerisinde çözülmesi gereken problemler var ise bunları kısa süre içerisinde halletmeye odaklanacaksınız. Evinizde yenilikler gerçekleştirebilir, bu yenilikler sayesinde motivasyonunuzu yükseltebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.